fbpx

Kogemuslugu Karoliinega: noorsootöötaja on vinge olla

Olen 23aastane pärnakas, kes veidike veel otsib end ja aitab ka teistel noortel oma kutsumust leida. Olen MTÜ Tunne eestvedaja ja koolitaja ning MTÜ Pärnu Noorte Vabajaajakeskuse arendusjuht-noorsootöötaja. Lisaks sellele tudeng ja kassipidaja. 

Millised on praegu sinu tööülesanded?

Minu tööülesanded varieeruvad seinast seina – kõik mis on organisatsiooni arenguga seotud. Ühest küljest projektid, teisest küljest uued lahendused meeskonnatöö tõhustamiseks. Samuti noorsootöö korraldus linna ja riigi tasandil käib minu ülesannete hulka. 

Kuidas on mõjutanud viiruslik olukord sinu tööd, tegemisi ja mõtteid?

Ennekõike on see mõjutanud minu suhtumist – kõike ei saa ise kontrollida ning tuleb olla valmis kiireteks muutusteks. Ei tasu lasta end heidutada sellest, kui noortekeskus tuleb panna kinni või õppetöö toimub veebivahendusel. Igas asjas on midagi head, see tuleb lihtsalt üles leida.

Millised on noorsootöötajaks saamiseks vajalikud oskused-isikuomadused?

Kindlasti uudishimu, lahenduspõhisus ja koosloome oskus. Lisaks ei saa üks noorsootöötaja hakkama ilma kannatlikkuse, väikese ulakuse ja naeratuseta. Noorsootöötaja on vinge olla, sest noortega saab olla nii vaba ja lihtsalt nautida koos nendega!

Milliseid ajaplaneerimise nippe ise kasutad?

  • Ma proovin ärgata varakult, hetkel on äratuskell 6:30 peal, aga nädala kaupa lükkan seda 15 minutit varasemaks, kuniks saan äratuskella 6 peale. Kuid see tähendab ka varem magama minemist, sest pean oluliseks, et saaksin täis oma 8-9h magusat ööund.
  • Märgin kõik koosolekud ja kohtumised kalendrisse, samuti oma töö kellaajad. Uuest kuust hakkan üles märkima ka reaalseid tööaegu, et vältida liigset ületöötamist.
  • To-do listi kirjutamine säästab aega, sest ma ei pea nuputama, mida järgmisena ette võtta. Hea on järjest lihtsalt ülesanded ära täita.
  • Tudengi ja tööinimesena seon koolitöid oma päris tööga, või Tunne asju noorteka omadega. Proovin igast ülesandest võimalikult palju kasu lõigata. Näiteks teen lõputöö teemal, mida saan hiljem kasutada.

Mis on tänapäeva noorte osaluse väljakutsed?

Võimalusi ühiskonnaelus osaleda on juba niivõrd palju, et üks noor lihtsalt kõikjale ei jõua, kuigi ta sooviks. See aga võib esile tuua läbipõlemise juba väga varajases eas. Äge on kõike teha, aga ennast tuleb hoida ka.

Millised teemad noori hetkel kõige rohkem köidavad?

See ei ole just konkreetne teema, aga noorte silmad paneb hetkel särama see, kui nad saavad lihtsalt koos aega veeta! Hetkel on nõnda palju seda distantsitamist ning omaette olemist, et kohe lust on näha seda rõõmu noorte näos, kui nad saavad ühiselt millegi nimel tegutseda.

Artikkel on valminud 2021. aastal.

Skip to content