fbpx

Hans Markus Antson: „Tee matkamise ja loodusfotograafiani leidsin üldse läbi jalgrattaspordi.“

Noorteinfoportaali Teeviit augustikuu teema on „Minu elu“. Sellega seoses oleme teinud kogemusloo Hans Markus Antsoniga, et rohkem matkamisest ja loodusfotograafiast teada saada.

Kuidas leidsite tee matkamiseni?

Tee matkamise ja loodusfotograafiani leidsin üldse läbi jalgrattaspordi. Kooliajal tegelesin hoopiski jalgrattaspordiga, kuid pärast kukkumist 2012 aastal jätsin spordiala katki. Ratturid teevad talvel pikemaid jalgsimatku ja sealt jäi matkamise pisik külge. Pärast jalgrattaspordiga lõpetamist hakkasin üksi looduses matkamas käima ja pere fotokat kaasas tassima. Nii kasvaski huvi loodusfotograafia vastu. Samas huvi looduse ja loomade vastu on olnud juba väga väikesest peale. 

Mis teile selle juures kõige rohkem meeldib?

Matkamise juures meeldib enim looduse keskel viibimine ja telkimine, kuid ka füüsiline katsumus ning kilomeetrite läbimine jalgsi. 


Kas on ka tulnud ette raskusi?

Viimase suure matka (400 kilomeetrit) läbimisel suurimaks raskuseks võib nimetada liiga rasket matkakotti (alguses oli see 30kg). Matkakoti tegi eriti raskeks fototehnika (10kg), kuna jäädvustasime elukaaslase Kätliniga oma matka vloogide ja fotode näol, siis professionaalse fototehnika kaasa vedamine oli osa matkakogemusest. Vloogid on üleval Youtubes ja neid vaadates on kõigil võimalik matkast osa saada! Minu Youtube kanal: https://www.youtube.com/channel/UC-oi9TQmnYOp5BDUtwwF4hw

Teiseks suuremaks raskuseks võib pidada villide tekkimist, eriti oli sellega probleeme Kätlinil.

Mida soovitaksite noortele, kes tahaksid hakata matkamise ja fotograafiaga tegelema?

Matkamisega on vast eriti lihtne algust teha. Võtke sõbrad või pere kampa ja hakake esialgu lihtsalt kodulähedal looduses jalutamas käima. Samm-sammult teadmiste ja kogemuste kasvades võib lisada ka telkimise ja priimusel söögitegemise. Ei tasu kohe alguses liiga väljakutsuvaid ettevõtmisi teha, sest looduses käies on oluline osata hinnata oma võimekust ja teadmisi. Teadupärast on korralik matkavarustus üsna kallis, kuid jällegi tasub alustada olemasoleva varustusega. Matkata on võimalik ka siis, kui pole olemas parimat varustus. Kvaliteetsem varustus teeb matkamise lihtsalt mugavamaks, kuid vingema ja vahel ekstreemsema elamuse saab just, kui varustus on veidi tagasihoidlikum. 


Kui on huvi fotograafia vastu, siis jällegi on võimalik alustada olemasolevaga. Tänapäeval on kõigil olemas telefon, millel on kaamera ja üsna tihti on see meil alati kaasas. Telefoni kaameraga ongi hea pildistamist alustada ja saada aru, mis tüüpi fotograafia huvi pakub. Mida paremini tead, mida pildistada soovid, seda lihtsam on hiljem ka fotoka ja objektiivide ostmisel otsus langetada. Fototehnika ostmisel soovitan tihti, et objektiivi valik on olulisem kui kaamerakere valik. Tänapäeval müügil olevad kaamerakered on kõik võimelised tegema väga häid fotosid, kuid objektiiv määrab selle, mida ja kuidas pildistada saad. Näiteks: maastiku pildistamisel läheb vaja lainurkobjektiivi, loomade pildistamiseks teleobjektiivi ja inimeste pildistamiseks portreeobjektiivi.

Küsis: sisuloome- ja koostöösuhete tiimi liige Astrid Kaelep.

Artikkel on avaldatud 2021. aastal

.

Teeviit teemakuud 2025 - vasta küsitlusele!

Noorteinfoportaal Teeviit võtab iga kuu fookusesse ühe kindla teema. Nii teeme ka 2025. aastal!  

Ootame Sind vastama küsimustikule, et selgitada välja noorte jaoks kõige olulisemad ja põletavamad teemad. Loome sisendi põhjal teemakuud, artiklid ning kogemus- ja persoonilood. 

Vasta küsitlusele ja jäta oma e-mail, kui soovid osaleda loosis!

Küsimustik on avatud 3. novembrini 2024.

Rohkem infot leiad teemakuude kohta postituseset Teemakuud 2025.

Skip to content