fbpx

Kas oled mõelnud õppimisele Austraalias?

Kas oled mõelnud õppimisele välismaal? Hea haridus ja võõrkeelte oskus on tööalaste saavutuste teostamisel saanud ülioluliseks nii Eestis kui välisriikides.

Kuigi välismaal õppimise kogemust on võimalik saada paljudes Euroopa koolides, võib seiklusjanuse noore jaoks olla põnevaks hariduse omandamise sihtkohaks hoopiski mõni kaugem maa, näiteks Austraalia.

Miks õppida Austraalias?

Austraaliat peetakse üheks parimaks sihtpunktis välistudengitele ning see on kahtlemata suurepärane koht õppimiseks ja töötamiseks,  arvestades tõsiasjaga, et Austraalias on umbes tuhat kõrgharidus- ja kutsehariduskooli, milledest kümmekond on rahvusvaheliste TOP’ide esiotsas.

Kui tippülikoolide hinnatase jääb noorele õpilasele ilma kõrvalise fintantsabita kättesaamatuks, siis on olemas ka mitmeid soodsamaid valikuid nii kõrghariduse, rakendusliku kõrghariduse kui kutsekoolide hulgas, millede hinnad algavad 4000 AUDi (2800 EURi) aastas kutseharidus- ning 9000 AUDi (6200 EURi) aastas kõrgharidusprogrammidele.

Õppimine Austraalias annab suurepärase kogemuse kohtuda õpilastega erinevatest maailma paikadest ning võimaluse edendada inglise keelt Austraalia võtmes.

Kuidas leida tööd ja millised on töötasud?

Kuna välismaal elav õpilane peab enda ülalpidamiseks enamasti töötama, siis on Austraalia ka selle poolest imeline võimalustemaa. Alati on vaja töökäsi juurde toitlustuses ja hotellinduses, kuhu rahvusvahelisel noorel on kõige lihtsam jalga ukse vahele saada. Nende valdkondade asutused Austraalia suurlinnades on aasta läbi külastajatest tulvil, mistõttu pole vaja muretseda, et töö otsa lõppeks.

Austraalia tööandjad on väga toetavad osalise tööajaga töötajate suhtes, seetõttu ei ole raske kooli kõrvalt tööd leida. Koolide tunniplaanid on paindlikud, võimaldades töötada mitu päeva nädalas. 

Kõik kohvikud ja söögikohad pakuvad ka õhtuseid ning nädalalõpu töövahetusi,  mis on töötamiseks just kõige kasulikum aeg, kuna siis on tunnitasu oluliselt kõrgem tavalisest miinimumtasust.

Austraalia on tuntud ka kõrgete palkade poolest, seega on isegi miinimumtasu näol tegemist üsna kopsaka summaga, kuid siin on üks nüanss, mis seotud töötaja vanusega – nimelt saab täistasu alles 21-aastaselt alates. Enne seda on tasu vastavalt vanusele väiksem. Kui näiteks miinimum tunnitasu ajutise tööjõu ametipostidel on hetkel 24.80 AUDi (17 EURi), siis 19-aastase noore jaoks on see 20.46 AUDi (14 EURi).

Reisimine ja vaba aeg

Igaüks teab, et Austraalias on enamasti imeline ilm. Õppimisest ja tööst vabal ajal on ülipalju tasuta ja tasulisi võimalusi meeldivaks ajaveetmiseks. Alates rahvarohketest tänavafestivalidest kuni hingematvate loodusvaadetega matkaradadeni. 

Igas Austraalia osariigis on oma rütm ning energia. Kui näiteks Victoria pealinnast Melbourne’ist leiab rohkelt kultuuriüritusi, siis Queenslandis tegeletakse eelkõige looduse ja rannamõnude nautimisega.

Rahvusvaheliste õpilaste kommuun

Igal aastal tuleb Austraaliasse õppima lausa sadu tuhandeid õpilasi üle maailma. Kuna rahvusvahelised õpilased mõjutavad suurt osa Austraalia majanduses – nii õppemaksude, elamiskulude kui ka oma tööpanuse osas – on uued õpilased riiki väga oodatud.

Kui tuled välisõpilasena Austraaliasse, võid kindel olla, et saad osa elust, kasvamisest ning õppimisest noores ja sõbralikus riigis, mis on tulvil võimalusi.

Õpilased, kes on omandanud Austraalia kõrghariduse diplomi, leivad ennast rahvusvahelisel tööturul kindlasti väga heal positsioonil.

Soov jääda Austraaliasse pikemaks?

Neile maailmaränduritele, kellel on unistus või plaan oma elu pikemaks ajaks Austraaliaga siduda, on kõige targem alustada just õpingutest ja tudengiviisast, mida saab pikendada töö- ja puhkeviisaga, et saada lisaaega vajaliku töökogemuse hankimiseks, et näiteks vastata tingimustele pikaajaliste viisade taotlemiseks.

Kuidas alustada?

Enne Austraalias haridusteele asumist on vaja teada õppekulusid, vastuvõtunõudeid, elukallidust ja ka seda, millisesse piirkonda üldse soovite minna. Austraalia on väga suur maa, näiteks Sydneyst Perthi on üle nelja tunni lennusõitu. Seega pole sugugi lihtne käia ühest linnast teise, et endale parim välja valida. 

Paljudel koolidel on kampused erinevates linnades ning vajadusel on õpingute kestel võimalik ka asukohta vahetada.

Kui piirkondi ja eluolu on üsna lihtne interneti teel ise uurida ja avastada, siis koolide ja kursuste vahel orienteerumine on oluliselt keerulisem. Ilma kohaliku eksperdi abita on peaaegu võimatu leida parimaid võimalusi ning lahendusi, mis teeniksid just sinu eesmärke.

Tugi ja teenused välisõpilastele

Siin tulevad appi välistudengite agentuurid, kes vahendavad kursusi ning on vahelüliks koolide ja õpilaste vahel. Agentuuri konsultant annab nõu vajalike dokumentide osas ning taotleb Sinu eest nii viisa kui ka tervisekindlustuse. 

Mis on eriti hea – konsultandi teenus on õpilasele tasuta. Agentuurid töötavad koolidega koostöölepingute alusel, see tähendab, et õpilasele on õppetasu maksumus täpselt sama nii otse kooli kandideerides kui läbi agentuuri minnes, viimasel juhul aga saab õpilane sama tasu eest oluliselt rohkem lisaväärtust.

Konsultant aitab välja selgitada, millised on just Sinule sobivad kursused ja koolid, olenevalt erialast, tasemest, kooli asukohast, õppemaksust ning ka õppekava kvaliteedist – igal õpilasel on erinevad ootused ja soovid, mida konsultant arvesse võtab.

NB! Konsultandi teenust on nüüd võimalik saada ka eesti keeles!

Kui ülaltoodut lugedes tekkis Sinus äratundmine, et Austraalia võiks olla koht, kus oma haridusteed jätkata, siis võta ühendust Heleriga, kes töötab konsulatandina LinAs Austraalia agentuuris Sydneys. heleri@linas.com.au

LinAsel on 13 aastat kogemust õpilaste vahendamisega Euroopast Austraaliasse, meie konsultandid on eksperdid koolide programmide, kvaliteedi ning muude nüansside osas. Meie teenuse kasutamine annab Sulle olulise eelise. LinAse kontor asub Sydneys, kuid me töötame koolide ja õpilastega üle kogu Austraalia.

Vaata lähemalt www.linas.ee

Skip to content