fbpx

Tennisist Villem Aadamsoo: terves kehas, terve vaim

Intervjueerisime tennisisti ja sportlast Villemit, et teada saada edu saladusi, kuidas tennisega alustada ja millised on tennisistide arenguraskused Eestis.

 

– Alustuseks paar lauset, kes sa oled ja kust tuled? 

Mina olen Villem Aadamsoo. Ma õpin Audentese spordigümnaasiumis, tegelen tennisega võistlusspordina. Olen 18-aastane, vabal ajal meeldib NBA-d vaadata, muuseumites käia ning golfi mängida. 

– Aasta 2023 on kuulutatud liikumisaastaks. Miks on oluline liikuda? Ja millist soovitust sa annaksid noortele seoses liikumisega? 

Liikuda on oluline, kuna nagu öeldakse: “Terves kehas terve vaim”. Liikudes püsid tervena ning elad kauem. Noored võiksid võtta endale eesmärgiks liikuda regulaarselt, kui mitte iga päev. Mõne spordi harrastamine hobikorras või regulaarselt trennis käimine on hea variant selle teostuseks.

Millal ja kuidas hakkasid tennist mängima? 

Tennist hakkasin mängima 4,5 aastaselt. Elasin Kadriorus väljakute lähedal ning igapäev sealt mööda käies otsustasid vanemad mind trenni panna. Hakkasin kohe huvi tundma ja ülejäänud on ajalugu. 

– Kuidas näeb sinu tavaline päev välja?

Tõusen umbes 7:15, trennis olen 8:00-9:30:/10:00, kool kestab 10:20-16:45, teine trenn 18:00-19:30, peale mida lähen koju. Vahepeal kodus ei käi. Magama lähen umbes 23.

ENMV 2022 (Igor Pissarev)

Milliste keeruskustega oled selles spordialas Eestis kokku puutunud? Kuidas on Eestis tennisega?

Eestis on väljakuhinnad üpris kallid ning natuke jätab soovida treenerite ühtne süsteem noormängijate suunas nt võistlustel kaasas käimine. See on ajaga küll veidi paremaks läinud. Võimalused ja infrastruktuur on juba loodud, edasi võiks tekkida ka klubidevaheline parem koostöö.

– Kas sul on juba konkreetsed tulevikuplaanid pärast gümnaasiumi lõpetamist? Millises riigis tahaksid elada ja areneda?  

Jah, plaan on minna peale kooli USAsse ülikooli ning parimal juhul sealt edasi profitennisistiks. Läheksin õppima juurat ja sotsioloogiat. 

Summer Cup U16 Valencia 2021, Riga Open 2021

Millised ettevalmistusetapid läbid tund enne tähtist mängu? 

Vahetan gripid1, kontrollin, kas kõik vajalikud asjad on kotis, ostan vett/täidan veepudeli, ostan banaane või muid snäkke, vahetan riided ära, kuulan muusikat, teen põhjaliku soojenduse ning mediteerin.

– Millist nõu annaksid noorele sportlasele, kes soovib selles spordis areneda? 

Varu palju raha, ilma selleta on raske toime tulla. Unista suurelt, kuid valmistu oma unistustele vastavalt ka vaeva nägema. 


 

Gripid1 – Reketi grip on käepide, mis pannakse lenksule

Autor: Sofia Ramenskaja, Teeviit vabatahtlik
Artikkel ilmus noorteinfoportaalis Teeviit 2023. aasta jaanuaris.

Skip to content