fbpx

Millised on viis viga tööintervjuul, mis võivad saada saatuslikuks?

Iga intervjuu on uus väärtuslik kogemus. Iial ei või teada, mida tööandja hindab, kuid vältides neid vigu tööintervjuul, viid ebaõnnestumise tõenäosuse miinimumini.

1. Ebakindlus tervitusel

Esmamulje inimesest tekib esimese 10 sekundi jooksul. Kui hääldad oma nime ebaselgelt, pomised kohatu tervituse või ulatad lodeva käe, on esmamulje rikutud. See, mil viisil Sa ennast esitled ning vestluspartnerit „kohtled”, annab ettekujutuse Sinu suhtlemisoskusest.

Soovitus: Ole tähelepanelik ja viisakas. Kui Sul ei jäänud intervjueerija nimi meelde, küsi üle või palu nimekaarti.

2. Puudulik ettevalmistus või selle puudumine

Eelinfo kogumine on see, mis näitab Sinu suhtumist tulevase tööandja suhtes. Halvim, milles Sa eksida võid, on kandideerida töökohale, millest Sul ei ole selget ettekujutust või milleks Sul puudub pädevus.

Soovitus: Tutvu valdkonnaga, uuri sarnaseid tööpakkumisi ja vii end kurssi võimalike töökohustustega. Hangi veidi infot firma kohta ja mõtle, millist lisaväärtust annaksid tulevase tiimiliikmena.

3. Ametikohale mittevastav riietus/käitumine

See ei tähenda, et kandideerides koka ametikohale, pead intervjuule tulema põll ees ja torbik peas, vaid oluline on korrektsus. Väljaveninud kampsunis või määrdunud riietega ei võeta Sind ilmselt tõsise kandidaadina.

Soovitus: Trenditeadlikkus ei ole kurjast, kuid slängide kasutamine (kasvõi ametialane) ja lõhkised teksad jäägu vabu päevi ootama.

4. Ebatäpse või vale info esitamine

Valel on lühikesed jalad ehk mistahes asjaolude varjamine või vale tõlgendamine töötab Sinu kahjuks. Suure tõenäosusega pärib intervjueerija olulisemate faktide kohta selgitust. Veenvad on need faktid, mida suudetakse edukalt kaitsta ja mis põhinevad aususel.

Soovitus: Kui oled töökohast väga huvitatud, näita tulevaste töökohustuste suhtes üles entusiasmi, esita asjakohaseid küsimusi ja avalda arvamust, milliste isikuomaduste poolest sobiksid pakutavale ametikohale.

5. Ära mängi kedagi, kes Sa ei ole

Olgu see siis isikuomaduste „silumine” tööandja silmades või keeleoskuse paremaks rääkimine. Sinu eesmärk on leida töö, mis vastaks Sinu ootustele.

Soovitus: Jää igas olukorras iseendaks. Rõhuta enda tugevaid külgi ja kui küsitakse, räägi nõrgematest külgedest perspektiiviga, et oled valmis neid vältima või muutma.

Edu järgmisel tööintervjuul!

Artikli kirjutas noorteinfoportaali Teeviit tiim.

Skip to content