fbpx

Viis nippi, kuidas valmistuda esimeseks tööpäevaks

Jagame sulle mõned nipid, kuidas olla valmis esimeseks tööpäevaks.

Eelneval õhtul vaata üle, et kõik asjad oleksid joones

Õhtul enne tööpäeva vaata üle, et sul oleksid olemas kõik tööks vajalikud asjad, sh tähtsad dokumendid, nagu tervisetõend või id-kaart, et hommikul midagi maha ei jääks. Sel moel saad sa natuke rohkem ja rahulikumalt magada ega pea midagi viimasel hetkel taga otsima. Kindlasti kontrolli üle ka sinu ja tööandja vaheline meilivahetus, veendumaks, et sul on kõik kohustuslikud ankeeditäitmised, registreerumised ja muud sarnased tegevused tehtud.

Vaata üle riietus

Võimalusel vaata umbes nädal või varem üle, et sul oleksid kapis töökoha eeskirjadele vastavad riided, näiteks võidakse sult nõuda musta värvi teksapükste kandmist või juuste patsi panemist. Kui aga kohased riided puuduvad, siis on sul vähemalt aega, et õige riietus hankida. See on oluline, kuna vale riietuse kandmine jätab tööandjale sinust ebakorrektse mulje ning teeb ka tööl viibimise ebamugavaks. Tähtis on ka jälgida, mida kindlasti mitte kanda. Paljudel töökohtadel on näiteks keelatud meik, ehted, geel- ja värvitud küüned.

Jõua tööle õigeaegselt

Kellaaegadest kinnipidamine jätab korrektse mulje ning teeb ka koostöö kolleegide ja ülemusega sujuvamaks. Eelneval õhtul kontrolli üle töökoha aadress ja teekond sinna, et hommikul üllatusi vältida ja ole kindel, et jõuad tööle õigeks ajaks. Kui liikled autoga, arvesta ummikutega, ühistransporti kasutades aga vaata üle, millal sõiduk peatusesse jõuab ja kontrolli, et vaatad ikka õiget päeva. Ümberistumiste puhul pea silmas, et jõuaksid ühest peatusest teise. Jäta natuke varuaega, sest tööandja on arvestanud, et jõuad kindlasti õigel ajal, ja hilinemise tõttu ka tema töögraafiku sassi ajamine jätab sinust ebausaldusväärse mulje. Parem on kohale jõuda natuke varem, kui hilineda.

Ole puhanud

Oluline on olla puhanud, et saaksid keskenduda uuele keskkonnale, meelde jätta, mida sulle õpetatakse, ja ehk isegi mõned head nipid kõrva taha panna, säilitades samas kainet mõistust, kui sinuga kohe rahul ei olda. Selleks, et olla puhanud ja vähendada sissemagamise riski, on vajalik magada  8–10 tundi. Sugugi halb idee pole ka panna hommikuks mitu järjestikust alarmi, mis ärataksid sind ka juhul, kui esimese maha magad. Öiste või hiliste vahetuste puhul maga kindlasti päeval ja väldi liigselt energiat nõudvaid tegevusi, nagu sport.

Söö hommikusööki

Hommikusöögi söömine võib paljudele ilmselgena tunduda, kuid leidub ka neid, kellele tundub see ebavajalik. See on eksiarusaam: hommikueine on päeva kõige olulisem söögikord, kuna tervisliku hommikusöögi söömine annab sulle tööpäevaks energiat ja jaksu. Täiskõhuga ei lähe mõtted mujale seetõttu, et mõtled kogu aeg, millal lõunapaus on. Head tuju aitavad hoida ka kerged snäkid, mida võib tööle kaasa võtta.

Artikli allikas thelearningapps .

Artikli kirjutas noorteinfoportaali Teeviit vabatahtlik Alissa Zaneva.

Skip to content