fbpx

Välisülikooli tudeng Mari Mai Ruus: “Juba põhikoolis olin suur prantsuse keele huviline”

Mari Mai Ruus õpib Prantsusmaal Sciences Po Paris Dijoni kampuses. Ta on üks nendest noortest, kes asus välisülikooli õppima Noore Õpetlase Stipendiumiga. Stipendiumiga toetatakse gümnaasiumilõpetajate bakalaureusekraadi, sh rakenduskõrghariduse, omandamist tunnustatud väliskõrgkoolis.

Gümnaasiumi viimases klassis ei olnud ma veel täielikult kindel, mida soovin edasi õppida ja millisele erialale pühenduda. Mulle hakkas silma Sciences Po mitmekülgne ja paindlik õppekava sotsiaalteaduste valdkonnas. Tänu sellele oli esimesel aastal võimalik õppida laiapõhjalisel õppekaval sotsiaalteadusi ning järk-järgult kogemusi saades ja katsetades leida endale sobiv eriala ning saada samal ajal olulisi baasteadmisi teistest valdkondadest.

Teisest küljest paelus mind mõte minna elama Prantsusmaale. Juba põhikoolis olin suur prantsuse keele huviline. Kuigi alustasin õpingutega kuuendas klassis ning arendasin oma keeleoskust ka väljaspool kooli, oleks olnud kohe algusest peale ülikoolis prantsuse keeles õppida üsnagi keeruline. Just seepärast sobis mulle ideaalselt Sciences Po Dijoni kampuse õppeprogramm, kus esimesel semestril õpitakse inglise keeles ja siis edaspidi prantsuse keeles.

Esimestel kuudel oli mul võimalik keelega harjuda ning seejärel juba ainult prantsuse keeles õppida. Teise semestri algus oli küll keeruline, kuid just tänu sellele on laienenud mitte ainult minu keeleoskus ja sõnavara, vaid ka avardunud silmaring üldiselt. Olen rahul oma valikutega, mis veel aasta aega tagasi tundusid hirmuäratavad.

Just seepärast sobis mulle ideaalselt Sciences Po Dijoni kampuse õppeprogramm, kus esimesel semestril õpitakse inglise keeles ja siis edaspidi prantsuse keeles.


Prantsusmaale tulles üllatas mind kõige rohkem just prantslaste avatus ja nende omavaheline suhtlemisviis. Ükskõik kas poes, tänaval või bussis, räägivad omavahel võõrad inimesed, nagu nad tunneks üksteist. Olen mitmeid kordi ise kogenud, kuidas mõni võõras küsib tänaval minult tänaval kellaaega või teejuhiseid, kuid samal ajal räägime ka paljudest muudest asjadest, justkui oleksime omavahel juba sõbrad. Lisaks annab mulle hoopis teistsuguse vaate prantsuse keelele ja prantslastele minu treeningud kergejõustikuklubis, kus suhtlen treeningkaaslastele kõnekeeles ja käin võistlustel üle Prantsusmaa.

Olen tänulik Noore Õpetlase Stipendiumile, mis on aidanud mul täiel määral keskenduda oma õpingutele koolis ja sportimisele!

Hea abiturient!  Oled keskkooli lõpetamas ja unistad välisülikoolis õppimisest? Sul on olemas plaan, kuidas teha järgmine elumuutev samm, aga finantsid teevad muret? Lahendus on Noore Õpetlase stipendium, mis garanteerib Sulle 5000 eurot stardiraha, et saaksid sujuvalt oma järgmise eluetapiga teises riigis alustada! Stipendiumit korraldab Haridus- ja Noorteamet.

Skip to content