fbpx

Ümbrikupalgast ei saa keegi meist kasu

Tööturul esimesi samme astudes võivad sind kummitama jääda tööandjate suust kõlavad väited vähese kogemuse ning nappide teadmiste kohta. Pea meeles, et see ei tähenda mitte mingil juhul, et tööandja võib sinu palga pealt riigile maksud maksmata jätta ning sina leppida tühipalja ümbrikupalgaga. Saad veel enne tööle asumist nii mõndagi ära teha, et tagada omale parem töökogemus ning kindlustunne.

ENNE TÖÖLE ASUMIST

Enne, kui sa uues töökohas tegudele asud:

  • Veendu, et sul on tööandjaga sõlmitud korralik leping, kus on kindlasti paika pandud sinu tööülesanded ning täielik töötasu suurus.
  • Kontrolli ise üle, kas tööandja on sind ametlikult tööle registreerinud ning maksab sinu palga pealt riigile makse. Seda saad vaid paari klikiga e-maksuametist järele vaadata.

Nii saad olla kindel, et tööandjaga on ühised reeglid paigas ja probleemide tekkimisel on ka sinul kindlam seljatagune.

ÜMBRIKUPALGA KAHJULIKKUS

Ümbrikupalgast pole pikemas perspektiivis kasu ei sulle ega ka tööandjale. Tegelikult on ümbrikupalk kahjulik lausa kogu meie riigile. Kui võtad oma tööandjalt vastu ümbrikupalka, siis pead arvestama sellega, et riskid nii haigus-, koondamis- kui ka tööhüvitisest ilma jäämisega. Lisaks väheneb maksmata maksude tõttu sinu pension, mida tulevikus riigilt saama hakkad ja ümbrikupalgast tekkinud maksukohustuse eest vastutad ka sina. Rääkimata meie ühistest teenustest, nagu koolid, haiglad, tuletõrje ja palju-palju muud, mida meie ühise maksuraha eest kasutada saame. Esialgu võib küll tunduda ahvatlev võtta vastu ümbrikupalk ning saada koheselt rohkem raha kätte, kuid see ei ole sinu tuleviku suhtes aus ning ammugi mitte teiste eeskujulike maksumaksjate suhtes.

Oma riiki ongi väga kallis ülal pidada ning seepärast on meie kõigi panus väga oluline. Viimased andmed küll näitavad, et ümbrikupalka on makstud vaid 8%-le töötajatest, kuid rahasse arvestatuna tähendab see seda, et ümbrikupalkade maksmise tõttu jääb riigil saamata suurusjärgus sada miljonit eurot aastas. Mõtle, kui palju me selle eest oma riigis ära saaks teha.


Artikli koostas Maksu- ja Tolliamet

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus