fbpx

Teeviit soovitab: 8 nippi keskkonna hoidmiseks

Seekord jagab Teeviit häid mõtteid ja ideid, mida kodustes tingimustes nädalavahetusel ja miks mitte ka nädala sees ette võtta, et säästa keskkonda ning endale tegevust leida. Tegevusi jagub nii Sulle kui kogu perele.

  • Mine üksi või perega matkama, kõndima, jooksma ning võta kaasa prügikott (järgides muidugi eriolukorra nõudeid ning kehtivat 2+2 reeglit), et matkaraja äärest või metsaveerelt, pargist, rohealalt sinna sattunud väiksem prügi kaasa haarata (kasuta kindlasti kummikindaid või kaitse oma käsi vana kilekotiga!). Enne matkamist tasub uurida, millistele matkaradadele on mõistlik minna. Infot selle kohta saad näiteks siit ERR videost
  • Taas- ja korduvkasuta erinevaid anumeid, näiteks täida kodus veepudel ise või kasuta vanu purke, topse kuivainete hoidmiseks, kasulikke nippe taaskasutus projektideks leiad ka siit artiklist.  
  • Kokka koos perega kodus ja väldi toidu raiskamist ehk kokka just nii palju kui tarbid. Hea nipp on liigse või alles jäänud toidu sügavkülmutamine – külmutada saab suppe, küpsetisi, saia-leiba, vokke ja palju muud (valida tuleb vaid säilitusnõu, mis talub külma). 
  • Tee poodi minnes nimekiri toituainetest või muudest vajalikest asjadest, mida Sul on vaja. Nii mõtled rohkem läbi, mida tegelikult vaja läheb, säästad aega ja hoiad kokku kulutusi!  
  • Korja maitse ja ravimtaimi. Näiteks on metsadest ja põldudelt võimalik korjata nurmenuku õisi, hapuoblikat, kõrvenõgest ja karulauku. Jälgida tuleb, et metsast korjata ikka ainult söödavaid taimi! Hea nipp on ka ise maitsetaimede kasvatamisega kodus alustada, näiteks kasvata aknalaual salatit, spinatit või rukolat!
  • Õmble endale ise puuvilja- või poekott, kuid miks mitte ka lihtsalt moodne õlakott – siin aitab sind Sinu fantaasia. Juhiseid on võimalik leida siit artiklist
  • Puhka nutiseadmest ja säästa seoses sellega ka elektrienergiat. Nutiseadet vähem kasutades ei pea seda nii tihti laadima ning see on juba väike samm elektri vähem tarbimisse. 
  • Tee ise endale lauamäng või meisterda muid mänge.  Lauamängu saad ka ise joonistada ning kasutada nuppudena näiteks nööpe. Vaata rohkem ka siit artiklist.

Artikli kirjutas noorteinfoportaal Teeviit noorteinfo peaekspert Kadri Koort.

 

Skip to content