fbpx

Tantsutreener Tiina-Riin Uulma: tööl peab olema hea käia ja olla, sest seal veedame me niivõrd suure osa oma ajast ning elust

Tegime loo Tiina- Riin Uulmaga, kelle tööks on ühtlasi ka tema hobi cheerleading. Tiina- Riin töötab tantsutreenerina ja juhendab cheerleaderite treeninguid.

Räägi natuke endast – kes sa oled ja millega sa tegeled?

Minu nimi on Tiina-Riin Uulma. Ma olen cheerleading‘u treener ning sportlane. Samuti on minu kireks üleüldine inimeste tervisliku vormi toetamine, mistõttu vean ka oma üldfüüsilist rühmatrenni. Kui ma parasjagu trennisaalis ei viibi, siis võib mind tihti tegutsemas näha ka turundus- ja kommunikatsiooni maastikul. Ma usun, et kõik minu tegemised toetavad teatud määral üksteist ning pean oluliseks asjaolu, et tööl peab olema hea käia ja olla, sest seal veedame me niivõrd suure osa oma ajast ning elust.

Kuidas alustasite cheerleading’uga?

Alustasin cheerleading‘uga umbes kümmekond aastat tagasi, kui me oma klubi algse koosseisuga hakkasime vaikselt lihtsamaid trikke harjutama (peamiselt YouTube’i videode põhjal). Järjest kasvas julgus ning tulid kogemused, mistõttu kutsusime end koolitama sama valdkonna sportlaseid/treenereid, kes veel omakorda enne meid antud alaga Eestis tegelema olid hakanud. Saime oma tiimi sportlastega kiirelt aru, kui oluline on n-ö ABC ehk korralik teadmiste-oskuste baas alla laduda, järgides omakorda rangelt ka kõiki ohutusreegleid. Niisiis, olemegi suutnud nende aastate jooksul nn “pääsukese”-stiilis tõstete juurest edasi liikuda viseteni, kus keegi teeb õhulennu ja sellele lisaks pöörleb veel ka näiteks enne maandumist ümber oma telje või teeb muud ägedat. Samuti on individuaalsed oskused järjest kasvanud ning sportlased teevad ka närvikõdi pakkuvaid üksikelemente.

Mis üldse on cheerleading?

Cheerleading jaguneb kaheks suunaks – akrobaatiline (cheerleading) ja tantsuline (performance cheer). Praeguseks ajahetkeks on Eestis cheerleading‘ut harrastavaid sportlaseid juba omajagu ning paljudes klubides (sh meie omas, SaChe Cheerleaders) tegeletakse mõlema stiiliga. On loodud ka Eesti Cheerleadingu Liit.

Millised on olnud senised parimad kogemused?

Ma arvan, et nende aastate jooksul on olnud kõige meeldejäävamad kogemused kolmikvõit võistlusel Happy Dancers Baltic Cup 2023 (osalesime 3 kategoorias, kus kõigis võitsime kulla), Estonian Cheer Open, Latvian Cheer Open, Põlva tantsutüdrukute festival-võistlus, meie suured kontserdid, suvised spordilaagrid, võimalus üles astuda teles (nt “Reede ÕHTU!”), kuulsate eesti artistide soojendamine (villemdrillem, Liis Lemsalu, Getter Jaani jne), IRONMAN Estonia raames sportlaste “cheerimine” jpm põnevat. Viimased on kõik seotud terve meie klubiga. Isiklikul tasandil oli kindlasti ülimalt võimas elamus/kogemus kuuluda Eesti delegatsiooni viimasel EM-il (European Cheerleading Championships) Kreekas.

Artikli koostas Teeviit vabatahtlik Astrid Kaelep.

Skip to content