fbpx

Tahad teada, kas keegi tundis huvi sinu andmete vastu?

Igal Eesti kodanikul on võimalus ise kontrollida, kes on tema andmeid vaadanud või kasutanud. Seda saab teha riigiportaalis eesti.ee. Enamasti piirdub andmete vaatamis kas mõne konkreetse riigiasutuse või organisatsiooni poolt tehtud päringuga.

Nimelt pääseb riigiportaalist www.eesti.ee ligi andmejälgijale. Jõuad selleni, kui järgid neid samme. Logi sisse ID-kaardiga, mobiil-ID-ga või pangalingiga ning vali: Andmejälgija (vasakult menüüst).

  • Kui oled saanud vastuse iseenda poolt saadetud päringule, siis saad ülevaate, kes on sinu kohta päringuid teinud ja infot otsinud.
  • Need päringud ei ole enamasti tehtud võõraste inimeste poolt, vaid erinevate asutuste poolt. Kuid seda, miks on mõni asutus sinu andmeid vaadanud, andmejälgijast ei näe. Selle selgitamiseks tuleb pöörduda asutuse poole, kes andmeid vaatas.

 

Andmejälgijas on olemas info näiteks retseptide vaatamise ajaloo, isikuandmete kasutamise kohta rahvastikuregistris ning kodakondsus- ja migratsioonivaldkonna andmekogu kohta.

Eesti.ee portaali saab logida sisse ID-kaardi, digi-ID või mobiil-ID abiga. Vaata rohkem Andmekaitse Inspektsiooni portaalist www.aki.ee.

Artikkel on koostatud noorteinfoportaal Teeviit tiimi poolt 2020. aastal.

Skip to content