fbpx

Ragne-Liisi kogemuslugu: praegusel ajal oleme me pidevalt sotsiaalmeedias ja elame online elu

Noorteinfoportaali Teeviit novembrikuu teemaks on minu võimalused noorsootööks. Sellel kuul keskendume muuhulgas ka meediapädevusele, interneti turvalisusele aga ka kogemuslugudele inimestega, kes meediaga pidevalt kokku puutuvad. Seekord oleme teinud loo Ragne-Liis Mõttusega, kes on saatejuht kohalikus noorteraadios.

Ma olen Ragne-Liis Mõttus. Olen 17 aastane noor Paidest.

Kui palju aega sa tavaliselt veedad sotsiaalmeedias ning mis sa teed seal? 

Sotsiaalmeedias veedan ma igapäevaselt päris palju aega, vahel isegi liiga palju. Peamiselt kasutan neid:  sõpradega suhtlemiseks, kooli jaoks informatsiooni saamiseks, meelelahutuseks või üldse erinevate teadmiste jaoks. 

Kuidas jõudsid raadioni ning millega täpsemalt seal tegeled?

Raadioni jõudsin ma tegelikult väga ootamatult. Ühel päeval mulle kirjutati, kas tahaksin kandideerida noortesaatejuhiks ja leidsin, et see oli uus huvitav väljakutse. Kohe alguses mind välja ei valitud, kuid hiljem peale ühe saatejuhi lahkumist kutsuti mind saadet tegema. Peamiselt olen ma saatejuht, kuid vahel satun ka pulti. Saatejuhina räägime erinevatest teemadest, mis välja valinud oleme ja samuti vastame küsimustele, mis meile anonüümselt esitatakse. 

Mida sa oled sellest õppinud?

Kindlasti seda kui raske võib vahel olla saatejuhtimine või teemade leidmine ning kuidas saadet edasi viia sujuvalt. Samuti intervjueerimine, sest meil käib üsna tihti erinevaid külalisi. Kindlasti ka esinemisjulgust.

Millega sa motiveerid ennast tegelema?

Peamiselt sellega, kui lahe on tegelikult midagi sellist teha ja et selline võimalus mulle sülle hüppas. Samuti on meil tore koosseis, kellega saadet teha ja omavahel proovime ennast pidevalt motiveerida.

Offine vs online elu?

Ma olen väga kahevahel sellel teemal. Ma arvan, et kindlasti peavad teatud asjad jääma sulle endale ja on mõnel määral isegi keeruline pidevalt olla aktiivne sotsiaalmeedias. Sellepärast mulle meeldibki ikkagi võtta vahel aeg maha ja olla koos sõpradega momendis. Kuid siiski eriti praegusel ajal oleme me pidevalt sotsiaalmeedias ja elame peamiselt online elu.

Mis teemad köidavad noori hetkel? Miks?  

Ma arvan, et neid teemasi on palju aga suuresti kõnetab noori mentaalne tervis ja eneseabi. Kuna nii palju noori tahaks teada, kuidas enda emotsioone ja teiste omi paremini mõista ning kuidas elada tervislikumalt ja endaga paremini käituda. 

Millised raamatud/kursused on aidanud sul selles valdkonnas paremaks saada?

Ma olen kuulanud palju podcaste ja vaadanud erinevaid videosi. Siiski tahaksin veel palju rohkem nendel teemadel ennast harida.

Anna paar nippi, kuidas noored saaksid olla rohkem meediapädevad.

Ma arvan, et eelkõige tuleks mõelda sellele, mida meedias kajastatakse. Sest tunnen, et vahel jagatakse liiga palju personaalset informatsiooni, mida hiljem võib kahetseda. Ning mitte uskuda kõike mida räägitakse ja kajastatakse, sest meedias on nii palju valeinformatsiooni.

Artikkel on avaldatud 2021. aastal

.

Skip to content