fbpx

Raamatud, mida iga noor võiks lugeda

Raamat on heaks kaasteeliseks nii pikal rongisõidul kui vihmasel päeval. Kui otsid oma nimekirja lisa, siis siit leiad mõned kasulikud lugemissoovitused!

1. Chris Anderson “TED kõnelemise kunst. Avaliku esinemise põhitõed” 

Paljud meist puutuvad oma elu jooksul kokku avaliku esinemisega. Sellest raamatust leiad vahendid, millega oma kõne võimsaks ja innustavaks muuta. Õigesti edasi antud kõnel on võime lummata ja mõjutada igat kuulajat ning kõne võib osutuda kirjalikust tekstist mõjusamaks. 

Lehekülgede arv: 288
Lugemiseks kuluv aeg: 9:36 tundi

2. Dale Carnegie “Kuidas võita sõpru ja mõjutada inimesi”

Tegu on juba klassikaks saanud teosega, mis siiski pole oma aktuaalsust kaotanud. Inimesed on sotsiaalsed olendid ning sotsiaalsed oskused ja suhted on seega väga olulised. Raamat sai alguse sadade kuulsuste elulugudest õnnevalemi otsimisega. Seega aitavad raamatus olevad soovitused saavutada edu inimsuhete rägastikus orienteerumisel.

Lehekülgede arv: 296
Lugemiseks kuluv aeg: 9:52 tundi

3. Jaan Aru “Loovusest ja logelemisest”

Selles raamatus tuleb juttu ajust, täpsemalt sellest, mida see imeline masinavärk suudab ning kuidas oma potentsiaali maksimaalselt ära kasutada. Lugejale tutvustatakse loovust ja protsessi, mis peitub uute ideede tekke taga. Lisaks jagatakse praktilisi nõuandeid loovama elu jaoks. Samuti tuleb juttu sellest, kuidas mõjuvad loovusele nutiseadmed.

Lehekülgede arv: 288
Lugemiseks kuluv aeg 9:36 tundi

4. Jaan Aru “Ajust ja arust”

Nagu pealkirja järgi arvata võib, tuleb ka selles raamatus juttu ajust, aga ka paljust muust, näiteks teadvusest unest ja tehisintellektist. Raamat annab vastuse küsimustele nagu: mis teeb inimese teiste loomaliikidega võrreldes eriliseks, miks me näeme unenägusid, kuidas kasutada aju nii, et töö saaks tehtud ja oleks ka nauditav? Seega on tegu põneva lugemisega neile, keda huvitab aju toimimine, aga ka neile, kes soovivad leida nippe oma aju paremaks kasutamiseks.

Lehekülgede arv: 160
Lugemiseks kuluv aeg: 5:20 tundi

5. James Clear “Aatomharjumused”

Tihti arvatakse, et suur edu nõuab suuri samme, kuid tegelikult taandub kõik igapäevaharjumustele. See raamat kirjeldab, kuidas ehitada üles paremaid harjumusi ja murda halbu, seda kogu eluks. Raamatu selgroog on neljaosaline harjumuste mudel ‒ signaal, himu, vastus ja preemia, ning neli käitumise muutmise seadust. Kuigi kogu raamatu sisu toetavad teaduslikud tõendid, pole siiski tegu kuiva ja akadeemilise tekstiga, vaid hoogsas stiilis käsiraamatuga.

Lehekülgede arv: 320
Lugemiseks kuluv aeg: 10:40 tundi

6. Johann Hari “Kadunud keskendumisvõime”

Tänapäeva maailmas on probleemiks keskendumisvõime puudulikkus. See raamat räägib sellest, kuidas oma keskendumisvõimet taastada. Raamatu autor tegi läbi omaette seikluse, intervjueerides erinevaid keskendumis- ja tähelepanuvõimega tegelevaid eksperte ning avastas, et meie teadmised sellest kriisist on suuresti ekslikud. Keskendumisvõime vähenemisel on 12 olulist põhjust ning just neile pöörabki raamat tähelepanu.

Lehekülgede arv: 341
Lugemiseks kuluv aeg: 11:22 tundi

7. Roland Tokko, Harald Lepisk “Minu elu kutse”

Kui palju on meie ümber inimesi, kes päriselt hoolivad oma tööst ja on iga hommik põnevil algava päeva pärast? Kui paljudel on julgust teha muudatusi, et olla õnnelikum? See raamat on sel teel heaks kaasteeliseks, julgustades sind teel iseendani ja seejuures ka õnneni. See raamat on sulle, kui oled teadmatuses või segaduses, mida sa tegelikult oma elus tegema peaksid, kui sa kardad, et su kirg ei tooks sulle piisavat sissetulekut või oled enda suhtes liialt kriitiline.

Lehekülgede arv: 207
Lugemiseks kuluv aeg: 6:54 tundi

8. Roland Tokko “12 asja, mida koolis ei õpetatud, aga mida kõik peaksid teadma”

See raamat annab kasulikke nippe 12 tähtsamast valdkonnast, mida koolis ei õpetata, kuid milleta edu saavutada on keeruline. Raamatus on kokku põimitud rahvusvaheliselt tunnustatud edukate inimeste teadmised ning autori enda kogemused, millest sul on võimalik õppida. Juba mõne soovituse rakendamine võib aidata jõuda oma elus uute võimalusteni ja astuda lähemale edule.

Lehekülgede arv: 200
Lugemiseks kuluv aeg: 6:40 tundi

Ära unusta, et kõik need raamatud, mida soovid lugeda, on kättesaadavad ka raamatukogus. Seega, enne kui haarad riiulilt raamatu, mõtle raamatukogule kui taskukohasele ja jätkusuutlikule alternatiivile.

Artikli autor noorteinfoportaal Teeviit vabatahtlik Laura-Liisa Tõldsepp.

Skip to content