fbpx

Pirita Majandusgümnaasiumi loomeettevõtluse noored

Noorteinfoportaali Teeviit veebruari teemakuuks on ettevõtlikkus, töö ja karjäär. Selle puhul oleme pöördunud Pirita Majandusgümnaasiumi noorte poole ja uurinud loomeettevõtluse suuna kohta. 

Millele loomeettevõtluse suund keskendub?

Pirita Majandusgümnaasiumi loomeettevõtluse suund keskendub ennekõike meediale, suhtlusele, ettevõtlikkusele ja loovusele. Loomeettevõtluse õppesuuna eesmärgiks on erinevate loominguliste ainete kaudu ennast väljendada ja mõista suhtlemis-ja väljendusvorme ettevõtluses ning turunduses. Lisaks on võimalus on arendada kastist välja mõtlemist ja arendada kriitilise mõtlemise ja analüüsi oskust. Õppida kaasaegsete infotehnoloogia vahendite kasutamist ning kasutada seda uute toodete kavandamisel ja nende reklaamimisel. 

Mis teeb loomeettevõtluse suuna eriliseks?

Loomeettevõtluse suuna noored on arvamusel, et seal on paljudele huvi pakkuvaid aineid, mis on päriselt vajalikud eluks. Samuti teevad loomeettevõtluse suuna eriliseks just need inimesed, kellega me igapäevaselt kokku puutume. Lai õppeainete varieeruvus õpetatakse nii matemaatikat, psühholoogiat kui keeli ja teisi huvitavad õppeained.  See on vabam kui majanduse suund ja saab rohkem loomingulisemaid töid ja ülesandeid teha

Mis loomeettevõtluse suuna puhul kõige rohkem meeldib? Millised on loomeettevõtluse suuna ained?

Kõige rohkem meeldib noortele loomeettevõtluse suuna puhul just need suunakursused, mida Pirita Majandusgümnaasiumis pakutakse ja lai valik erinevaid lisaaineid, mida on võimalik soovi korral juurde valida. Välja toodi veel humanitaar- ja reaalsuuna ühildatus ja loomingulisus.

Suuna aineteks on meediaõpetus, ettevõtlus ja turundus, majanduse alused, graafiline disain, foto- ja filmiõpetus, reklaami- ja mõjustamispsühholoogia ja suuline- ja kirjalik väljendus

Mõni tore kogemus loomeettevõtluse suunal õppides?

Pirita Majandusgümnaasiumi loomeettevõtluse noored ütlesid, et toredaid mälestusi on palju. Näiteks toodi välja väljas toimunud fototunnid, suhtlus- ja loovustreening, mis oli väga omapärane. Samuti meeldis neile kui oli võimalus klassiga külastada Balti Filmi- ja Meediakool ning Eesti Kunstiakadeemiat. Kindlasti avas see nii mõnegi õpilase silmad ja andis uusi ideid tulevikuks. 

Küsimused küsis: Doris Tepp 2022. aastal.

Skip to content