fbpx

Persoonilugu Anna-Liisaga: kõik, mis meie elus toimub, on omavahelises seoses

Noorteinfoportaalis Teeviit on detsembri kuuteemaks “Mina” ning sellel aastal on meile oma loo kirjutanud “Elu kutsub” kampaania korraldaja Anna-Liisaga.

Mina olen Anna-Liisa, TLÜ Haapsalu kolledži Tervisejuhi eriala tudeng. See eriala on minu jaoks nii huvitav! See hõlmab täpselt neid asju, mis mind kõige rohkem köidavad – eluviis ja tervis, toitumine ning lisaks on see ka väga loominguline ning põnev.

Meie kampaania sai loodud Tallinna Ülikooli Erialasid Lõimiva Uuenduse (ehk ELU) kursuse raames, kus peab ühe projektiga koostööd tegema vähemalt kolme erineva eriala tudengid. Kõigil on võimalus liituda mõne olemasoleva projektiga või kirjutada üks ise. Mul oli isegi mitu mõtet, mida oleks tahtnud kirja panna aga sel korral läks käiku tulevane „Elu kutsub“.  Minuga liitus 12 tundegit kuuelt erialalt. Väga vägev seltskond, kes vormiski selle esialgse idee selliseks nagu ta täna on. Meie eesmärk oli ühine – kaasata noori ja motiveerida neid aktiivselt tegutsema – ja igaüks sai sellele juurde pakkuda midagi enda kogemustest ja oskustest lähtuvalt. 

Millest täpsemalt koosneb väljakutse? Väljakutse koosneb neljakümnekahest pisikesest ülesandest. Iga päev on võimalus valida kolme vahel või teha need kõik. Me loodame, et läbi väikeste sammude saavad kasutajad rohkem infot tervislike harjumuste kohta ning ehk võtavad mõne neist ka enda igapäeva elu osaks.    

Mis motiveerib sind tegutsema? Alguses mind motiveerib idee ja võimalus midagi teha. Siis need esimesed eduelamused kui olen midagi juba valmis saanud ja lõpuks ka tulemus või kogemus. 

Mis teeb sind õnnelikuks? Esiteks muidugi minu pere ja kodu. Varem ma reisisin päris palju aga nüüd olen ma täielik kodu-inimene ja siin tunnen ma end kõige paremini. Ja mulle hullult meeldib ka minu kool ning õpingud. Ma tean, see kõlab mulle endalegi kummaliselt.

Mille eest oled tänulik? Mul on üks igapäevane harjumus- iga õhtu ma mõtlen kõige peale, mille eest ma sel päeval olen tänulik. Ja iga päev on midagi, mille eest olla tänulik. Alati on seal nimekirjas minu pere ja see,  et me oleme terved, et me toetame üksteist jne. Igapäevased asjad. 

Millest saad inspiratsiooni? Kõik head mõtted tulevad mul tavaliselt siis kui ma saan omaette (koeraga) jalutama minna. Aga inspiratsiooni saan ma ka podcastidest, raamatutest, koolitustest. Igasugused enesearengu võimalused panevad mul mõtte tööle, kuidas neid oma tegemistes rakendada.  

Mida oled õppinud väljakutset koostades? Tegelikult väljakutse on koostanud meie suur meeskond. See on nende inimeste ühine panus ja arvan, et kõigil on oma kogemus ning õppetunnid seoses sellega. Kuna minul on olnud võimalus nende kõigiga tihedat koostööd teha, siis see ongi andnud mulle meeskonnatöö ja projektijuhtimise kogemuse, mis mul seni täielikult puudus. 

Sul on väga inspireerivad ka lahedalt kujundatud instagrami kontod. Anna paar nippi sots.meedia kujundamiseks. Ma arvan, et sotsmeedia võiks olla selle inimese või brändi stiili, kes seda haldab. Enamvähem tasub seda ka hoida, et pilt ei muutuks liiga „sodiseks“. Kui endal ei ole võimalus pilte või kujundust teha, siis tuleb appi Canva. Samas ma arvan, et ei tasu ennast piirata vaid visuaalil ja stiilsel feedil. Kõige olulisem, et jagatul oleks ka mingi point.

Millised on need tegevused, mis aitavad sul igapäevaselt end hästi tunda? Igapäevaselt tunnen ma end hästi kui ma olen saanud ära teha midagi kasulikku. Ja need võivad olla ka kõige pisemad igapäevased asjad. Kui ma end halvasti tunnen, stressi või ärevuse pärast, siis koera ja muusikaga metsa jalutama minek klaarib tavaliselt selle situatsiooni ära.  Ning mulle meeldib ka jagada oma mõtteid. Seda kas kirjutades või näiteks olen ma arusaanud, et kui tunnen ärevust, siis ma pean sellest oma abikaasale või sõbrale rääkima, see niiöelda võtab sellelt negatiivselt tundelt jõu ära. 

Tuginedes enda kogemusele, kust soovitad alustada, et inimene saaks luua endale täisväärtusliku ja tervisliku eluviisi? Ma leian, et kõik, mis meie elus toimub, on omavahelises seoses. Selleks, et luua täisväärtuslik eluviis ma soovitaksin enda jaoks selgeks mõelda, mida üldse soovitakse. Mis on need asjad, mida tahaks saavutada. Ise olen ma kõige üles kirjutaja. Seega ma soovitaksingi oma eesmärgid kirja panna ja mõelda, mis on need tegurid, mis mõjutavad eesmärgi saaavutamist. Ja siis sealt hakkaksin pusima.

Artikkel on avaldatud 2022. aastal

Skip to content