fbpx

Õige aja seksuaalelu alustamiseks peab valima igaüks ise

Seksimise alustamise osas ei ole vanusepiirangut, kõik sõltub inimesest ja tema valmisolekust alustada seksuaalelu. Kindlasti ei tohiks seksuaalelu alustada kaaslaste surve või kellegi arvamuse pärast. Iga inimene peab alustama siis kui tunneb, et on selleks valmis, nii vaimselt kui ka füüsiliselt.

Enamasti kardetakse esimest vahekorda, kuna alasti olek ja teineteise keha ning suguelundite piirkonna puudutamine võib olla hirmutav. Tüdrukud kardavad valu ning poisid seda, kas neil on piisavalt suur või kas nad on piisavalt head. Sellised hirmud on normaalsed ja käivad seksuaalsusega käsikäes.

Oma hirmude ületamine ja vahekorda astumine võib võtta palju aega, see võib kesta kuid või aastaid kuni lõpuks ollakse seksiks valmis. Mõned paarid ei seksigi suhte alguses ja see on täiesti normaalne, kuna tegemist on tähtsa sammuga oma elus.

Enamasti alustavad noored seksuaalelu umbes 17-aastaselt, mõned varem ja mõned hiljem. See vanus on aga väga individuaalne ning sinu isiklik otsus ja valik. Kokkuvõtteks ei ole olemas mingit õiget vanust seksimisega alustamiseks, on olemas vaid õige aeg ehk siis, kui inimene tunneb, et ta tõepoolest soovib oma valitud partneriga astuda vahekorda.

Pea meeles neid punkte: 
  • seksuaalvahekorda astumine on kahe inimese vaheline otsus;
  • seksuaalvahekord ei tohi toimuda ühe partneri survel;
  • oma keha ei ole põhjust häbeneda, sest sinu keha on normaalne just sellisena nagu see on loodud;
  • suhtle oma partneriga ja väljendage vastastikuseid ootuseid ning jagage muresid ja rõõme.

Vali oma aeg ise! Loe täpsemalt esimese korra kohta siit.

Artikli kirjutas noorteinfoportaali Teeviit ekspert Kaie Pranno.

Skip to content