fbpx

Kuidas uues koolis hakkama saada?

Kindlasti tunneme kõik kedagi, kes on pidanud kooli vahetama või oleme kogunisti ise seda teinud. Samuti on igaühele tuttav see tunne, kui satud võõrasse kohta ja ei oska seal kuidagi kohaneda.

Uude kooli kiiremini sisse sulandumiseks toome teieni mõned noorte soovitused, mis võiksid kooli vahetusel abiks olla:

Valmista ette ennast faktiga, et lähed uude kooli

Enne uude kooli minekut mõtle läbi kõik asjad mis võivad valesti minna ja pööra need positiivseks. Näiteks pead vara ärkama, sest uus kool asub kodust kaugemal ja sa kardad hiljaks jääda. Lahendus: ärkad hommikul tund aega varem ja lähed õhtul tund aega varem magama. Nii saad ennast esimeseks päevaks valmis panna ja ei ole nii suurt närvi sees. Uuri ka näiteks kooli enda reegleid ja väärtuseid ennem minekut!

Ära karda teistega suhelda

Kindlasti on abiks uute sõprussidemete sobitamine. Ära karda ja mine julgelt teiste koolikaaslastega vestlema. Kui tullakse ise sinuga vestlema, siis ära jää lukku, vaid proovi ise ka kaasa rääkida. Uued sõbrad aitavad kohaneda.

Proovi saada ülevaadet õpetajatest

Küsi ja uuri teistelt õpilastelt õpetajate kohta. See annab sulle, kui uuele õpilasele, ülevaate millisele asjale teatud tunnis rohkem rõhku panna. Kindlasti on hea mõte ka õpetajatega ise vestelda, et neid paremini tundma õppida.

Võta osa erinevatest üritustest

Võta osa kõigest mida pakutakse (nt üritused, projektid, laadad, olümpiaadid jne). Saad ise uusi kogemusi ja teistel on sind lihtsam märgata. Samuti on see hea võimalus ennast arendada ja kooli tegemistesse panustada.

Soovime sulle uusi teadmisi ja palju sõpru ning rohkelt huvitavaid kogemusi uues koolis!

Artikli autor noorteinfoportaali Teeviit vabatahtlik Astrid Kaelep.

Skip to content