fbpx

Neli sammu suurepärase CV suunas

Kas Sa tead, mis ametikohal tahaksid edaspidi töötada? Oled valinud välja Sulle huvipakkuvad töökuulutused? Tahaksid juba uues töökohas oma esimest tööpäeva alustada?

Suurepärane! Enne kandideerimisega alustamist vaata üle oma CV ja mõtle, kas kõik vajalik on kirja saanud. Millele peaksid lisaks kirjavigade eemaldamisele ja arusaadavale ülesehitusele tähelepanu pöörama?

Foto olgu korralik!

Õigesti valitud foto aitab luua Sinust sümpaatset esmamuljet, mille mõju ei maksa alahinnata. Foto loob tööandjale kujutluse sellest, kes tegelikult on kirjapandud CV taga. Lisatud pilt muudab CV-d kahtlemata isikupärasemaks, ent tasub meeles pidada, et igasuguse foto koht ei ole CV-s – jäta kasutamata puhkuse- ja sõbrapildid. Sõbralik ja viisakas foto äratab huvi ning jääb positiivselt meelde.

Töökogemused – lahutamatu osa CV-st

Sageli kardetakse kirja panna lühemaid töösuhteid või hooajatöid, eriti siis, kui erialaseid ja pikaajalisi töökohti pole veel olnud. Ei tasu karta! Mida noorem on tööotsija ja vähem on töökogemusi, seda olulisem on kõik kirja panna. Kirjelda iga töökogemuse juures, mida antud ametikoht on Sulle andnud ja milliseid väärtuslikke oskusi seal omandasid.

CV – mitte ainult nimekiri töökogemustest

Ära unusta, et CV-s on oma koht ka Sinu tegemistel töövälisel ajal, seda enam, kui oled noor inimene ja töökogemust napib. Kirjuta oma hobidest, vabatahtlikest tegevustest või hoopis oma kogukonnas korraldatud üritustest. Pea meeles, et ettevõtted värbavad inimesi, mitte ainult töökogemusi ja oskusi.

Oskused ja teadmised on Sinu trumbid

Enne CV saatmist veendu, et oled lisaks töökogemusele saanud kirja kõik oskused, mis Sulle kandideeritaval ametikohal vajalikud on. Pane kirja, mis keeli Sa valdad, kas omad autojuhilube, millistes programmides oled pädev, millistel täiendkoolitustel käinud ja mida Sa veel teha oskad.

Ja nüüd teeme oma CV-d korda! 

Artikkel on kirjutatud koostöös  CV-keskusega.

Skip to content