fbpx

Murdeea muutuseed ehk mis minuga toimub?

Muutused kehas ja mõtlemises, suhtumises ning sinu eelistustes võivad alguse saada teismeeas ja lõppeda alles täiskasvanuna. See on normaalne ja igati vajalik protsess.

Kehaline areng võib olla inimeseti väga erinev ning toimuda erineva kiirusega. See on tingitud peamiselt geneetilistest eripäradest.

Kes kasvab pikaks, kes jääb lühemat kasvu, kellel hakkab murdeeas kehakuju muutuma varem, kellel mitu aastat hiljem. Lõpptulemusena näevadki erinevad inimesed välja erinevad ja see on täiesti normaalne.

Ära lase end heidutada meedias leviva kehakultuse ja „ideaalkeha“ kujutamisega. Igasugune naha-, juukse- ja silmavärv ning erinevad kehavormid on omamoodi ilusad ja keegi ei ole täiuslik.

Mis toimub murdeeas?

  • Murdeeas tekivad noortel teistsugused huvid ning arenevad keha ja seksuaalsus. Täiesti normaalne on ka see, kui tunned väga suurt huvi seksi vastu või samas ei tunne selle vastu üldse huvi.
  • Sul võivad tekkida ka erinevad fantaasiad ja võid kahtlustada, kas sinu kehas on kõik nii nagu peab. Kõik on individuaalne ja normaalne, sest kõik inimesed on erinevad. Samas ei saa sa võrrelda oma keha ja selle kuju teise inimesega.
  • Loe lähemalt tüdruku kehas toimuvatest muutustest siit ja poisi kehas toimuvatest muutustest siit.

Kõik inimesed on loodud sellisena nagu nad on ja see ei ole selliselt põhjuseta – iga inimene on väärtus! Vaata lisaks videod noortele.

Artikli kirjutas noorteinfoportaali Teeviit ekspert Kaie Pranno.

Skip to content