fbpx

Mis on libesti?

Libestit kasutatakse seksuaalvahekorras või seksuaalses tegevuses, et suurendada naudingut ning vältida hõõrumist, marrastusi. Keha eraldab seksuaalseks tegevuseks ka ise vedelikke, kuid mõni kord sellest ei piisa.

Libesteid on kolme eri varianti. On veebaasil libesti, õli baasil libesti ning silikooni baasil libestid.

Kindlasti pane tähele seda, et kui kasutad kondoomi ja libestit, siis vali alati veebaasil libesti, sest teised võivad muuta kondoomi hapraks ja see võib puruneda. Õlipõhist libestit ei saa kasutada koos kondoomiga! Silikoonibaasil libestiiga on sama ning samuti võib see kahjustada sekslelusid.

Libesti sobib nii seksiks (nii vaginaalne kui anaalne) ning ka sooloseksiks ehk eneserahuldamiseks.

Kindlasti ära proovi kodus ise libestit valmistada või kasutada muid kreeme ja õlisid. Need võivad tekitada infektsioone ja põletikke! Lisainfot saad libesti kohta küsida kindlasti apteegist apteekri käest või loe ise toote etiketti põhjalikult, et leida endale sobiv toode.

Kokkuvõtvalt. Libesti kasutamine on igati normaalne ning suurendab seksuaalset naudingut. Ära kunagi karda oma partnerile öelda, et vajad libestit, sest muul juhul võivad tekkida marrastused ja hõõdrumine, mis omakorda vajab hoolt ja aega paranemiseks.

Artikli koostas noorteinfoportaal Teeviit noorteinfo ekspert Kadri Koort. 

Skip to content