fbpx

Mind ähvardati minu intiimpiltide avaldamisega. Mida teha?

Kui oled sattunud olukorda, kus keegi ähvardab jagada sinust intiimseid pilte, võib see olla väga traumeeriv kogemus. Tea, et sa ei ole esimene inimene, kes peab midagi sellist läbi elama. Juhuks kui peaksid ennast leidma sellisest olukorrast, on siin sulle paar nõuannet.

Jää rahulikuks

Võid tunda ennast lööduna ja alt veetuna ning olukorra lahendamine võib osutuda keeruliseks, kuid tasub meeles pidada, et see pole sinu süü. Keegi teine murdis sinu usaldust ja see vastutus lasub temal. Sa ei ole halb inimene enda seksuaalsuse väljendamise pärast.

Räägi kellegagi

Kui sul on keegi, kellele usaldad enda muresid, näiteks vanem, õde-vend või noorsootöötaja, võta nendega ühendust. See võib tekitada piinlikkustunnet, aga rääkimine aitab.

Samuti võib kasuks tulla mõne vaimse tervise spetsialisti, näiteks psühholoogi nõustamisele minemine. Nad saavad sinuga juhtunu läbi rääkida, aidata leida viisi pingega toime tulemiseks ja toetada olukorraga tegelemise protsessis.

Kui sinu pilte jagatakse sinu koolis, siis saad sellest teada anda õpetajatele, kooli juhatusele või õpilasesindusele. On oluline, et nad oleksid olukorraga kursis, nii saavad nad aidata probleemi lahendada ja selle nimel tegutseda.

Fikseeri tema suhtlus sinuga

Kirjuta üles nii palju informatsiooni, kui tema ähvardustest saad. Kui ta on sind ähvardanud sõnumite teel, siis tee kindlasti kuvatõmmis saadetud sõnumitest.

Kui keegi kuulis või nägi, kui ta sind ähvardas, siis palu neil kirjutada üles nende nimi ja telefoninumber. Neist võib tulevikus abi olla. Kui peaksid kohtusse minema, võivad neist saada tunnistajad.

Võta kasutusele õiguslikud meetmed

Kellegi ähvardamine on ahistamise vorm, mis on omakorda kriminaalkuritegu. Hea idee on teavitada politseid, nad saavad sind juhatada ja nõustada.

Pärast politseisse teatamist peaksid saama mõne päeva pärast anda tunnistuse. Seejärel alustatakse juhtumi uurimist sinu tunnistuse põhjal.

Kui uurimine on läbi viidud, otsustab prokurör, kas juhtum on piisavalt tugev, et pöörduda kohtusse.

Mida teha, kui minu alastipilte jagati internetis?

Kui ähvardaja postitab sinust internetti intiimseid pilte, siis peaks sinu fookuses olema iseenda eest hoolitsemine.

Kui postituses mainitakse sinu kontot, eemalda enda nimi postituselt ja anna ahistajast sotsiaalmeedia platvormile läbi süsteemi teada, et nad saaksid selle maha võtta. Samuti saad ühendust võtta Google’iga, et nad pildi otsingumootorist eemaldaksid.

Politsei teavitamine olukorrast võib kasulikuks osutuda, sest kellestki teisest alastipiltide jagamine ilma nende loata on kriminaalselt karistatav kuritegu. Ära lõpeta inimestega suhtlemist. Väljenda enda tundeid ja ära unusta, et see ei ole sinu süü.

Vajad abi? Leia kasulikke kontakte siit: “Sul on mure või vajad abi?”

Artikkel on koostatud noorteinfoportaal Teeviit poolt

Allikas: Someone has threatened to share my nudes. What do I do now?

Skip to content