fbpx

Kuidas valida tõhus rasestumisvastane viis?

Soovimatu raseduse vältimine on mõlema partneri vaatenurgast olulise tähtsusega. Nii tüdruk kui ka poiss saavad raseduse vältimisele kaasa aidata ning kumbki osapool või rasestumisvastane viis pole rohkem või vähem ühe või teise osapoole vastutada.

Rasestumisvastaste vahendite kasutamise ja rasedusest hoidumise puhul on oluline mõlema partneri vastutus ja ka koostöö. Kõige parem on see, kui sobiv viis valitakse koos välja. Siin aga saab eristada tüdrukute ja poiste puhul erinevaid viise, mida kasutada.

Tüdrukutel on võimalus rasestumise vältimiseks kasutada pille, tuperõngast või muid hormonaalseid vahendeid, lisaks ka kondoomi. Poistel on seevastu ainult üks viis nii end kui ka partnerit soovimatu raseduse eest kaitsta, see on kondoomi kasutamine. Lisaks on võimalik raseduse vältimiseks kasutada ka kombineeritud meetodit, see tähendab seda, et näiteks tüdruk võtab pille ja kasutatakse lisaks ka kondoomi.

Rasestumisvastase viisi valivad partnerid üheskoos välja, nendeks on näiteks:

  • Kondoom;
  • Pillid, rõngas või muu hormonaalne vahend, mida saavad kasutada tüdrukud;
  • Kombineeritud meetod, mis tähendab, et kasutatakse kondoomi ja hormonaalseid vahendeid.

Pane tähele seda, et kui asutud vahekorda võõra või tundmatu inimesega, siis võivad pillid või rõngas kaitsta raseduse eest, kui ei kaitse suguhaiguste eest – suguhaiguste eest kaitseb ainult kondoom!

Loe lähemalt erinevate rasestumisvastaste viiside kohta siit.

Artikli kirjutas noorteinfoportaali Teeviit ekspert Kaie Pranno.

Skip to content