fbpx

Kuidas kaitsta end varguse eest?

Kellegi telefoni, jalgratta, käekoti või mõne muu kallima asja äravõtmine selleks luba küsimata on mõistagi karistatav. Kuidas aga ennast varguse eest kaitsta?

1. Ära jäta oma asju vedelema.

Kui jätad oma asjad laokile või ei hoia neil silma peal, võid nendest lihtsalt ilma jääda. Hoia oma isiklikud ja väärtuslikud asjad (pangakaart, mobiiltelefon, dokumendid, arvuti ja raha) alati enda läheduses ja võimalusel pane oma isiklikud asjad kotti, millel on lukud või trukid.

Vargused on kõige levinum varavastaste kuritegude liik. Suurem osa selliseid kuritegusid on ette kavatsemata ja pannakse toime siis, kui võimalus tekib. Näiteks kui märgatakse autosse jäetud väärtuslikke asju, taskust välja ulatuvat mobiiltelefoni või hoone avatud uksi-aknaid.

2. Lukusta jalgratas või tõukeratas

Jalgrattavargused on väga tavalised. Neid on lihtne varastada ja lihtne edasi müüa. Jalgrattavarguse ohtu saad vähendada nii:

  • Lukusta jalgratas alati! Isegi siis, kui lähed korraks poodi.
  • Märgi jalgrattaraamile oma isikuandmed (näiteks oma nimi ja telefon). Nii on varastamine keerulisem ja kui vargus toimub, siis sinu jalgratta tagastamine lihtsam.

3. Pea meeles – kurjategijate tabamine on politsei ülesanne!

Kuriteo ohvriks sattumise ohtu saab iga inimene ise vähendada ja suurendada enda, oma vara ja kodu turvalisust.

Artikkel on koostatud noorteinfoportaal Teeviit

Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti veebileht

Skip to content