fbpx

Kuidas alustada oma karjääri planeerimist?

Millisesse kooli minna? Millist tööd teha? Mis on minu tugevused? Mis mulle huvi pakub? Kas oled vahel mõelnud, et oleks hea peale oma pere ja sõprade sarnaseid isiklikku elu puudutavaid küsimusi ja plaane arutada kellegagi, kes sind nii hästi ei tunne? Keegi, kellele sa jagaksid oma mõtteid ning soove ilma igasuguste häbitundeta?

Võib olla on sul salasoovid, mida sa esialgu oma sõprade ja perega jagada ei sooviks, kuna pole kindel kas neid soove ja unistusi on võimalik teoks teha? Või oled hoopis oma plaanidega ummikusse jooksnud ja ei suuda valida, mida sa tahaks õppida ja kus tulevikus töötada?

Mõni suudab neile küsimustele ise vastuse anda, kuid enamasti on tarvis head nõuandjat – näiteks karjäärinõustajat. Karjäärinõustaja ülesanne on aidata leida sinu parimad omadused ja tugevused ning võimalused, kuidas neid kooli või hiljem tööelus realiseerida. Nad aitavad jõuda selleni, mis sulle kõige paremini sobiks. Isegi kui oled juba mingi valiku langetanud ja tunned, et see üldse sulle ei sobi – ka siis saavad just nemad su õigele rajale suunata! Karjäärinõustamine ja nõustajaga kohtumine on sulle tasuta.

Karjäärinõustaja:

  • kuulab sind neutraalselt;
  • aitab üles leida sinu tõelised tugevused ja huvid;
  • annab lahendada erinevaid teste;
  • suunab sind uute võimaluste juurde;
  • aitab püstitada eesmärke ja neid saavutada.

Kust karjäärinõustajat leida?

  • Tasuta nõustamist pakuvad Eesti Töötukassa karjäärinõustajad. Samuti on sul
    võimalus küsida nõustaja käest küsimusi siin: Küsi oma karjääriküsimus

Vaata ka õpetlikku videot Youtüüpidest, kes käisid karjäärinõustamisel.

Karjääriteenuseid pakub alates 2019. aastast Eesti Töötukassa . Kõigis Töötukassa osakondades töötavad karjäärinõustajad ja karjääriinfo spetsialistid, kes sind abistavad ja toetavad karjääriplaneerimisel. Töötukassa karjääriteenused on mõeldud nii registreeritud töötutele ja koondamisteate kätte saanud tööotsijatele, õpilastele kui ka teistele soovijatele (sh töötavatele täiskasvanutele). Teenus on nõustatavatele tasuta, seda kaasrahastab Euroopa Sotsiaalfond. Eesti Töötukassa karjäärinõustamise kohta saad lähemalt lugeda siit.

Koostatud Töötukassa allika põhjal

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus