fbpx

Kui äkki läheks YFU-ga maailma avastama?

08.02.2018
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Käid põhikoolis või gümnaasiumis? Tahad avastada maailma ja õppida keeli? Oled valmis suuremaks väljakutseks ja julgeteks sammudeks? Aasta vahetusõpilasena välismaal YFU abil võib olla täpselt see, mida vajad.

Aga kuidas vahetusõpilaseks saamine siis käib?

Vahetusõpilaseks kandideerimine algab dokumentide esitamisest:

  • taotlusankeet;
  • motivatsioonikiri;
  • klassitunnistuse ja hinnetelehe koopia.

Seejärel hindab YFU sinu sobivust vahetusõpilaseks üritusel nimega Valimispäev. Kui oled sobilik kandidaat, kutsutakse sind lepinguvestlusele. Loe täpsemalt taotlusest ja edasistest sammudest YFU kodulehelt.

Vahetusaastaks ettevalmistusi tehes ja vahetusaastal olles toetavad sind igal võimalusel YFU kogenud töötajad ja ka vahetusaasta kogemusega ning koolitatud vabatahtlikud. Kogu aasta vältel toimuvad seminarid, mis võimaldavad kogetut lahti mõtestada ning pakuvad sulle tuge.

Iga vahetusõpilase ja vahetusperega tegeletakse personaalselt ning saad enne vahetusaastat põhjaliku ettevalmistuse. Kui soovid oma perega hoopis ise võõrustada õpilast mõnest välisriigist, siis ka selline võimalus on olemas.

Grete: „Vahetusaastale minnes oli mu suurimaks hirmuks koduigatsus. Olles väga lähedane oma Eesti pere ja sõpradega ning pärit väikesest külast, võib ühtäkki suurde ja tundmatusse USAsse kolimine tunduda suure katsumusena. Kohale jõudes lõi mind kõik tõesti pahviks, mistõttu ei teadnud ma, kuidas istuda ega astuda. Kuid tänu toetavale vahetusperele ja igas olukorras abistavatele klassikaaslastele ning õpetajatele sulandusin ma peatselt uude kodukohta sisse ning ei pidanud kordagi tundma koduigatsust. Leidsin omale teise kodu, pere ja sõbrad, kes jäävad mulle alatiseks sügavale südamesse.“

Inger: „Vahetusaastale Hollandisse minnes kartsin kõige rohkem ehk seda, et ma ei leia sealt endale õigeid inimesi, et ma ei sobi teiste noortega kokku. Ilmselt oli suurim hirm võimalus, et koolis ei lähe nii hästi. Tegelikult motiveeris see hirm mind erinevate inimestega suhtlema ning kõigiga rääkima. Nii sain leida omale just need inimesed, kellega tundsin end kõige mugavamalt. Leidsin omale koolist head sõbrad, kellega suhtlen siiani.“

YFU-ga saad valida sihtkoha Austriast Argentinani ja Leedust Lõuna-Aafrikani. Kogu valiku leiad YFU kodulehelt. Lisainfo vahetuse, kogemuslugude ja riikide kohta leiad siit. Võid ka kirjutada küsimuste korral otse YFU töötajatele aadressil yfu@yfu.ee.

Koostatud YFU allika põhjal

Avaldatud aastal 2018

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend