fbpx

Kristina Sikk: Everybody wins!

Oleme teinud intervjuu Kristina Sikkiga, et arutada tema kaltsukates poodlemise harjumusi ja second-hand-kaupluste eeliseid kiirmoodi müüvate kaupluste ees.

Mis on need kolm tegurit, mis on must have ühel heal kaltsukal?

Kuna kaltsukad on väga kirjud kohad, siis on oluline, et riided oleksid kategoriseeritud ja kindla süsteemiga, et oleks lihtsam shopata. Mulle isiklikult ei meeldi, kui pean kuskil väga tuhlama – eelistan, kui asjad on kenasti riidepuudel. Lisapunktid veel ka selle eest, kui riided on värvide kaupa reas – siis silm puhkab. Lisaks peaks heal kaltsukal olema ka suur riiete variatsioon ning muidugi peaksid hinnad olema taskukohased.  

Kas kaltsukad on olnud Sinu elu osa juba kaua või oled need enda jaoks alles hiljuti avastanud? Kuidas avastasid enda jaoks kaltsukad?

Kaltsukates olen tegelikult käinud väiksest saati, siis käisin koos emaga, aga sel ajal ei osanud ma kaltsukaid üldse hinnata ja pigem tahtsin riideid tavapoodidest nagu teised minuvanused. Mäletan, et ema tõi mulle tihti kaltsukast asju, siis ma ikka pirtsutasin selle peale. Aga hilisemas eas see muutus ja ise kaltsukates shoppamise pisiku sain oma sõbrannalt, kes ostis enamiku oma riietest kaltsukast ja kandis neid uhkusega. See oli tol hetkel väga inspireeriv ja julgustav. Nüüdseks on kaltsukad olnud minu elus juba päris kaua, aga 2015. aastal Tallinnasse kolides hakkasingi enamasti ainult kaltsukates shoppama. 

Kas kasutatud rõivast ostes on Sinu jaoks oluline hinna ja kvaliteedi suhe või oled sellise mentaliteediga, et kuna rõivas on kasutatud, siis ei ole kvaliteet nii oluline, peaasi, et näeks kihvt välja, sobiks Sinu stiiliga ja oleks hea hinnaga?

Hinna ja kvaliteedi suhe on kindlasti oluline, aga mitte määrav. Ma väga ei taha osta kasutatud kiirmoe asju, sest ei näe sellel mõtet, kui tean, et asi tegelikult ei ole väga kvaliteetne. Muidugi teen ka erandeid, aga üritan üldjuhul mitte asju mõttetult kokku osta vaid pigem mõelda, kas see reaalselt ka leiaks mu elus kasutust. 

Oled paljudele silma jäänud kui väga hea stiilitajuga eeskuju. Kas Sinu garderoobis on pigem rõivad, mida oled uuena riidepoest soetanud või on suurem osa Sinu garderoobist saadud kaltsukatest?

Aitäh! Minu garderoobis on kindlasti umbes 70% riietest kaltsukatest. Ma ei mäletagi hetkel, millal ma ostsin midagi uuena. Kaasa aitab sellele ka see, et mu sõbranna tegeleb kaltsukast ostetud riiete edasimüügiga ja kui garderoobi värskendust on vaja, siis esimese asjana pöördun tema poole ja mured saavad suure tõenäosusega lahendatud (tema Instagrami pood on @estonian.pearls).

Taaskasutatud riided on oluline osa maailma roheliseks muutmisest, aga mida Sa veel looduse heaks oma igapäevases elus teed?

Arvan, et igapäevaselt on minu suurim panus loodusesse taimselt toitumine, mida olen nüüdseks juba 7 aastat teinud. Enda poekott ja joogipudel ka must have ning igapäevaselt liigun peamiselt kas jalgsi või jalgrattaga. Lisaks üritan kasutada ka enda sotsiaalmeedia platvormi rohelise mõtteviisi levitamiseks. 

On Sul rääkida mõni lugu seoses kaltsukast shopatud esemega? (näiteks, kas mõni ese on saanud väga südamelähedaseks või on Sul mõne eseme kohta lihtsalt mingi vahva põnev/kurb/õnnelik/naljakas lugu rääkida, mida soovid jagada.)

Mulle on nii mõnigi asi väga südamelähedaseks saanud, aga lugu, mis kohe pähe tuleb, on see, kui käisin esimest korda Paavli kaltsukas. Mäletan, et skoorisin tookord kohe megalt – sain 3 paari firma tosse (Vansid, Niked ja New Balance’id), mis olid kõik väga coolid ja kõik alla 10 euri. Ma olin lihtsalt nii sillas, et käisin umbes järgmised 3 kuud igal võimalusel kaltsukas. Siis läks see veits üle käte ka, haha. 

Mis teeb kaltsukates shoppamise Sinu jaoks eriliseks?

Kaltsukas shoppamise teeb minu jaoks eriliseks see, et kunagi ei tea, mida leida võid. Ja iga kord ei pruugigi sealt midagi leida, aga kui leiad, siis on see alati nii eriline tunne. Eriti veel, kui leiad midagi unikaalset ja seda veel nt allahindlusega. Arvan, et seda tunnet ei saa tavapoes shopates. Üleüldiselt on see lisaks ka win-win situatsioon, et see on hea nii rahakotile kui ka keskkonnale. Everybody wins

Kui Sul on mõni ese, mis on Su ära tüüdanud, kas viid selle kaltsukasse, viskad ära, annetad abivajajatele või on sul hoopis mõni muu viis, kuidas esemest vabaneda?

Ära viskan ma midagi väga harva. Üldiselt olen viinud asju Uuskasutuskeskuse kogumiskasti, kuna see on olnud kodu lähedal ja see on selline kiire ning mugav lahendus. Edaspidi on mul plaanis asjad annetada otse abivajajale.

Artikli autor on noorteinfoportaali teeviit vabatahtlik Mia Britt Williams. 

Artikli toimetas oorteinfoportaali teeviit vabatahtlik Kätrin Zupsmann.

 

Skip to content