fbpx

Suunamudija Desiree Mumm: olin terve öö üleval, üritasin asja lahendada, aga ei midagi

Tegime kogemusloo Desiree Mummiga, keda tabas ebameeldiv üllatus, kui ta ei saanud ligi oma Instagrammi kontole. Uurisime mida tema tegi ja ehk on ka tal mõnda nippi jagada, et teistega nii ei juhtuks.

  • Kuidas reageerisid blokeeritud kontole?

Esimene reaktsioon oli kohe – Mis asja? Mis toimub! Mitte mingit teadet ka enne ei tulnud, et oleksin saanud midagi maha võtta vajadusel. Kuna Instagram on ka mu töö, siis mõjutab selline asi mind paratamatult päris tugevalt. Kahetised tunded olid sees. Tundus veidi absurdne, et sotsiaalmeedia kadumine nii tugevaid negatiivseid tundeid minus tekitab, ja teisalt on viha ja kurbus, et kuidas on võimalik, et maailma suurimad sotsiaalmeedia platvormil ei oma toimivat kliendituge.

  • Mida tegid konto tagasi saamiseks?

Võtsin ühendust Facebooki konto haldajaga. Sealt öeldi, et mu konto on suunatud kustutamisele. Olin terve öö üleval, üritasin asja lahendada, aga ei midagi. Hommikul tegin postituse, et selline seis on, jõudsin juba uue kasutaja teha muidugi, sest ilma instata ju olla ei saa… aeg peeglisse vaatamiseks muidugi. Tänu koostööpartnerile sain ma konto tagasi, kuigi selleks oli vaja palju jamada. See asi oleks palju kiiremini lahenenud, aga nii suurel sotsiaalmeedia platvormil pole isegi toimivat kliendituge.

  • Mis võis olla põhjus, et konto blokeeriti? 

Otsest põhjust ega rikkumist mu kontol ei olnudki, Metast helistati mulle ja vabandati, et konto kogemata kustutati. Muidugi tore, et helistati ja vabandati.

  •  Mida sellest kõigest õppisid?

See  kõik oli väga ebameeldiv ja pingeline, kuid lõppkokkuvõttes andis see tõuke selleks, mida ta on juba ammu teha tahtnud. Esiteks, olen otsustanud edaspidi rääkida rohkem enda rasketest kogemustest ja õppetundidest elus. Ning hakkan sinna looma sisu, mis puudutab enesearengut, suhteid ja suhtlemist. Mõtlen, et oleks ikka narr küll, kui aastatepikkune töö kustutatakse hetkega. See on mõttekoht kõikidele ja oli mulle ka. Lugege need reeglid uuesti läbi ja olge ettevaatlikud. Aga ka siis võib kõike juhtuda. 

  • 3 nippi, kuidas hoida oma sotsiaalmeedia konto turvalisena?
  1. Ära jaga teistele oma kontode paroole! 

Jagades teistele oma paroole on ülimalt suur võimalus, et need lähevad levima ja sinu konfidentsiaalset infot võidakse kuritarvitada.

  1. Ühiskasutatavates nutiseadmetes ära salvesta KUNAGi oma paroole!

Kui kasutad ühiskasutatavat seadet logi alati välja ning ära salvesta paroole. Teised inimesed võivad nendega proovida ka su teistesse kontodesse logida ja õnnestumise korral teha kurja.

  1. Hoia oma paroolid kontodel erinevad!

Kas teadsid, et inimestel kes kasutavad kogu aeg sama parooli on suurem võimalus sattuda konto kaaperdamise ohvriks? Hoidumaks sellest, et satud kaaperdamise ohvriks kasuta eri kontodel erinevaid paroole. Kui ei ole täiesti kindel kas su parool on piisavalt tugev siis on erinevaid veebisaite kus saad seda teada. Lihtsalt sisesta otsingumootorisse “Kui tugev on minu parool?”. 

Loe lisaks ka artiklit – Appi, mu konto võeti üle!


Artikkel on koostatud noorteinfoportaali Teeviit vabatahtliku Stella Vanamöldri poolt.

Skip to content