fbpx

Katariina: Edumusega saab õppida ükskõik kus

Kiirel perioodil on väga okei veebitunde võtta näiteks tantsutrenni proovides, kirjeldas Edumuse kogemust Katariina Asumaa. Fun facts: rahatarkuse kursusel tegi Katariina endale kolm eraldi pangakontot, on tänu sellele rohkem säästnud ja oskab nüüd jälgida, et ei teeks väga palju emotsioonioste.

Katariina Asumaa (19) lõpetas kevadel Keila Kooli ja tegeles gümnaasiumiõpingute kõrvalt aktiivselt spordiga ​​– jõusaalis käimise, tantsimise ning cheerleading‘uga. Viimase õppeaasta jooksul võttis ta lisaks kooli tunniplaani ainetele ka neli valikaine kursust Edumuse veebikoolist. Need on aidanud tal omandada uusi teadmisi ja oskusi, aga ka paremini aru saada, millega tulevikus edasi tegeleda.

Uurisime Katariinalt, kuidas veebikoolis õppimine käib ja mida ta Edumuse kursustest arvab.

Kuidas sa Edumusega üldse kokku puutusid?

Keila Koolis on moodulite süsteem, kus peame valima neli uut kursust iga poolaasta tagant. Seal on palju erinevaid valikuvõimalusi, nagu erinevad spordialad, programmeerimine, majandus ja muud huvitavad teemad.Minul valikainetega vedas, sest tänu koolile leidsin ka Edumuse veebikursused. Meile pakuti võimalust võtta Edumusest kuni neli kursust, mis lähevad ka meie gümnaasiumi õppekava osana arvesse.

Ma vaatasin Edumuse kodulehelt, mis teemad mind huvitavad ja selle põhjal valisin endale veebikursused ning mõtlesin ka natuke sellele, millest mul päriselt võib tulevikus ka kasu olla. Lõpuks valisin rahatarkuse, efektiivse õppimise, tähendusrikka elu ja vaimse tervise kursuse.

Kas sa teadsid, et mitmete koolide õpilased saavad Edumuse veebikursustel osaleda täiesti tasuta? Vaata, kas ka Sinu kool maksab Edumuse kursused kinni!

Vaata järgi – Edumuse partnerkoolid

Missugune oli su kogemus veebikursustega?

Minu kogemus oli väga positiivne. Veebikursused võimaldasid õppida ükskõik kus ja millal soovisin. Õpetajad olid professionaalsed ja põnevad ning tunnid olid alati lõbusad.

Edumuses on väga palju erinevaid valikuvõimalusi, seal saab õppida erinevaid keeli, tehnoloogia aineid, loomingulisi kursusi või isegi äri ja rahandusega seotud teemasid.

Kuidas Edumuses õppimine käib?

Kui mõnel kursusel ei olegi iganädalasi veebitunde, siis võid kasvõi bussis istudes teha oma arvuti lahti ja hakata oma ülesandeid täitma. Mina olen teinud ka veebitunde näiteks tantsutrenni proovides – kuna nii kiire periood oli, siis lihtsalt oli vaja sealt tunniga liituda. Ma arvan, et igaüks saab Edumuses õppimisega väga hästi hakkama.

Kui sul on veebitund õpetajaga, siis sa enamasti pead seal kohal käima. Õpetajad ikka jälgivad, kas sa oled tunnis või mitte, ja kui sul on teatud arv puudumisi, siis lõpuks oled kursuse läbi kukkunud. Mulle see väga sobis, sest see aitas hoida head distsipliini.

Kas sa teadsid, et Edumuse veebitundides ei pea kaamerat sisse lülitama? Loe, kas ja millal peab veebitundides kaamera sees olema.

Edumuse kaamera kasutamise poliitika

Kas Edumuse kursused on sulle kasulikud olnud?

Edumuse kursustel õpitust on mulle palju kasu olnud. Näiteks rahatarkuse kursus õpetas mulle kulusid-tulusid jälgima ning säästma. Sellel kursusel tegin endale kolm eraldi pangakontot, mida ma nüüd igapäevaselt kasutan. Tänu sellele olen rohkem raha säästnud ning oskan nüüd jälgida, et ei teeks väga palju emotsioonioste.

Pärast Edumuse vaimse tervise kursuse läbimist sain ma aru, et tahaksin minna Tallinna Ülikooli psühholoogiat õppima. Vaimne tervis on mind ka varem väga huvitanud, kuid pärast vaimse tervise valikaine läbimist otsustasin, et pean ikka psühholoogia erialale katsed ära tegema.

Kas soovitaksid Edumuse kursusi ka teistele õpilastele?

Kindlasti soovitan kõigile Edumuse kursusi! Need laiendavad silmaringi erinevatel teemadel ning annavad praktilisi teadmisi tulevikuks. Lisaks on kursused väga huvitavad ja õpetajad toetavad ning vastutulelikud.

Ma olen Edumuse kursusi soovitanud ka mitmele oma tuttavale, kellel ei ole vaja isegi kooli korras neid kursuseid võtta. Nad on sealt endale leidnud huvipakkuvad teemad ja võtnud ka mõne lisaaine. 

Skip to content