Kapselgarderoob – mis ja kuidas?

Üks eestlane viskab aastas umbes 14 kilogrammi riideid prügikasti. Vanemale generatsioonile võib see tunduda uskumatu, kuid tänapäeva kaootilises moemaailmas, kus iga järgmise trendi aegumiseks kulub aina vähem aega, näib see aga üha loomulikum.

Kuidas on aga sellele võimalik vastu hakata?

Üks võimalustest on kapselgarderoob.

Kapselgarderoob on riidekapi süstematiseerimis viis. Selle eesmärk on võimalikult väikese riideesemete hulgaga luua võimalikult palju erinevaid outfit’e ehk riietusi.

Kapselgarderoob aitab säästa raha, aega ja ka keskkonda, kuna riideid ostetakse vähem ning kasutatakse maksimaalselt.

Mismoodi luua endale taoline riidekapp?

Korrasta enda riidekapp:

Selleks, et saavutada täisväärtuslik minimalistlik kapselgarderoob, peab lahti saama kõigest ebavajalikust. Müü, taaskasuta või anneta riided, mis sulle ei meeldi, ei sobi või ei istu. Samuti tasub vabaneda kõigest, mis on parandamatult katki või plekiline. 

Vali enda baasriided:

Selleks, et võimalikult palju erinevaid riietusi moodustada, on vaja niinimetatud baasriideid. Tarvis on T-särke, kampsuneid, teksasid, viigipükse, seelikuid, kleite ja kõike muud taolist olenevalt sinu vajadustest. Baasriided võiksid olla neutraalsetes või sulle omastes värvides ning lõigetega, mis on võimalikult universaalsed. 

Lisa natuke värvi ja mustreid:

Selleks, et sinu uuel riidekapil oleks pisut rohkem iseloomu, vali paar värvi, mida sooviksid lisada enda riiete hulka. Samuti on tark lisada paar mustrilist eset, kuid kindlasti peab olema tähelepanelik ning veenduma, et asjad riidekapis omavahel sobituksid. Lõpuks peaks riideesemeid kokku olema umbes 30 kuni 50.

Otsi inspiratsiooni:

Kui sul on keeruline aru saada, milline üks kapselgarderoob peaks välja nägema, siis otsi inspiratsiooni sotsiaalmeediast. Erinevaid kapselgarderoobe ning nende loomise juhendeid leidub eriti palju näiteks Pinterest’is ja Youtube’is. 

Allikas:

 

Artikli kirjutas noorteinfoportaali Teeviit vabatahtlik Karola Lee Aasavelt.

Anna oma panus Teeviit teemakuude 2024 loomesse!

Noorteinfoportaal Teeviit toimetab igal aastal teemakuude põhiselt avades noorte jaoks olulisi teemasid ning jagades erinevate noorte ja spetsialistide persooni- ja kogemuslugusid. Selleks, et ka järgmisel aastal pakkuda noorte jaoks huvipakkuvat sisu vajame Sinu abi! Anna oma panus vastates lühikesele küsimustikule!

Jättes oma e-maili loosime kõikide vahel välja ka Teeviit meeneid.

Skip to content