fbpx

Getter Meresmaa: näitlemine pole töö, vaid sõpradega hullamine

Kes sa oled ja millega tegeled?

Mina olen Getter Meresmaa, Eesti Noorsooteatri näitleja – see ongi minu põhitöö. Töö kõrvalt olen ma ka teist aastat uuesti üliõpilane. Täiendan end Tallinna Ülikoolis sotsiaaltöö erialal. Tõuke kooli minemiseks andis osalemine lavastuses „Teises toas“ ja sealt edasi on need õpingud mind seoses viimase lavastusega ka väga palju aidanud, sest nii „Hommikuvalgus“ kui ka nüüd „Kõik ägedad asjad“ on olnud seotud erinevate aspektidega sotsiaalvaldkonnast.

Kuidas näitlemine sind inspireerib?

Näitlemise juures inspireerib mind enim see töövorm, milleks on mäng. Oma parimatel päevadel ei meenuta näitlemine tööd, vaid lihtsalt sõpradega hullamist. Kui tegemist on mõne keerulisema lavastusega, siis on väga inspireeriv mingisse teemasse süvitsi sisse minna. Näiteks praegune lavastus „Kõik ägedad asjad“ tegeleb vaimse tervise teemadega. Selleks puhuks olen otsinud ja leidnud palju kirjandust, mida juurde lugeda, ning proovides on äärmiselt huvitav lavastaja ja kolleegidega neil teemadel vestelda ning oma kogemusi jagada ja teiste omi kuulata.

Miks sa valisid näitlemise?

Olin keskkooli lõpuks käinud kaks aastat NUKU teatri noortestuudios. Olin juba teatrile sõrme andnud ja tundus ainult loogiline, et ma ka teatrikooli proovin, ent ma ei saanud selle peale 100% loota, seega andsin avalduse sisse ka TTÜ (nüüd TalTech) informaatika erialale. See, et mind Viljandisse vastu võeti, oli väga tore.

Kuidas näeb välja sinu tavaline tööpäev?

Näitlejate tööpäevad on tavaliselt järgmised: kell 11–15 proovis ja siis kas kell 17–21 proovis või õhtul kell 19 etendusel. Meie teatris lisanduvad sinna ka hommikused etendused, mis tähendab, et teinekord võib minu tööpäev alata juba kell 9 grimmitoolis.

Miks soovitaksid noortele näitlemishuvilistele seda ametit?

Seda ametit võib-olla romantiseeritakse liialt üle, seega ma tegelikult ei tunne, et ma tohiks seda kellelegi soovitada. Mina usun, et ükskõik mis ameti keegi lõpuks valib, peaasi et talle see meeldiks. Kui selleks on näitlemine, siis muidugi! Andku minna! Ent alati tuleb meeles pidada, et ükskõik, mis ameti keegi valib, olgu see näitleja või treipingi insener – töö ei ole kõige tähtsam. Palju olulisem on iseenda ja oma lähedaste hoidmine, elust rõõmu tundmine!

Intervjuu tegi noorteinfoportaali Teeviit vabatahtlik Astrid Kaelep

Intervjuu on avaldatud aastal 2022.

Skip to content