Elisa Marleeni arvamuslugu: mingi suvalise kooliplika arvamus maailmast

Jagame sinuga Elisa Marleen Trummali arvamuslugu. Tegemist on loomekonkurssi “Mina olen muutus” raames esitatud tööga.

Ma nutsin täna. Jälle. Ma nutsin vihast, hirmust, kaastundest ja tülgastusest. Ma nutsin nii palju, et pisarad said otsa. Aga miks teid peaks mingi suvalise kooliplika nutmine üldse huvitama? Ega tegelikult ei peagi. Teid peaks huvitama see, mis Ukrainas toimub. Sealne sõda on kestnud rohkem, kui kuu aega. Kas te olete mõnda Ukraina presidendi pilti viimati näinud? Juhuks, kui ei ole ma kirjeldan seda võimast meest teile. Ta näol on väsimus, kurbus ning viha. Ta on vähem, kui kahe kuuga aastaid vanemaks jäänud.

Ma ei suuda mõista, mida nemad seal tunnevad ja ma siiralt loodan, et ma ei saagi kunagi mõistma. Teate, mis selle lootmise juures kõige hirmsam on? Ma ei peaks seda üldse lootma, sest 21. sajandil ei peaks sõda toimumagi. Loodan, et mitte ükski eestlane praegu ei naudi seda olukorda, ent ma ei taha rääkida kõigi inimeste ega kõigi noorte eest, sest ma ei tea, milline on nende maailm. Minu oma on viimasel ajal on sini-kollaseks värvunud. Minu maailm on viimasel ajal ärev ja kurb.

See on midagi jubedat ja julma, mis maailmaga praegu toimub. Kas mina saan maailma korda teha? See on see koht, kus te minult revolutsioonilisi ideid ootate, aga mul ei ole neid. Mina ei saa teha midagi, et sõda lõppeks, ent ma saan anda endast kõik, et info selle kohta leviks; ma saan siin olevaid ukrainlasi toetada. Maailma paremaks muutmiseks on tohutult võimalusi ja me peame neid kasutama. Mina pean neid kasutama.

Muuta meie maailmas oleks vaja palju – kõik sood, rassid, seksuaalsed orientatsioonid ja muu meid eristav peaks seljataha jääma. Meie maailmast peaks viha ära kaduma, et keegi ei peaks eluspüsimiseks teise riiki põgenema. Mina harin ennast täna, et ma saaksin homme muutus olla. Mina nutan täna, et ma saaks homme tugevam olla. Mina olen see, kes saab tulevikus midagi teisiti, paremini, teha.

Tulles nüüd tagasi minu peamise küsimuse juurde, miks teid peaks mingi suvalise kooliplika nutmine üldse huvitama? Sellepärast, et meie, tänased suvalised kooliplikad, oleme muutus.

Mina olen muutus.

Teose autor on Elisa Marleen Trummal, kelle arvamuslugu saavutas 13–18-aastaste vanusegrupis I koha.
Teeviit Noorteinfoportaali poolt välja kuulutatud loomekonkurss toimus 14.03.22–31.08.22 Euroopa noorte aasta raames ning selle tingimuste kohaselt avaldatakse parimad tööd.

Skip to content