fbpx

Eesti Metsloomaühing: mida teha, kui leiad metslooma?

Metsloomadega me puutume kokku väga harva, kuid vahel võib juhtuda, et märkame metsloomi hädas või näiteks linnakeskkonnas. Sellega seoses oleme teinud intervjuu Eesti Metsloomaühinguga, et teada saada, mida teha, kui leiad metslooma.

Mis on Eesti Metsloomaühing ja millega see tegeleb?

Eesti Metsloomaühing on suurim ja tuntuim metsloomi abistav organisatsioon Eestis. Meie missiooniks on peamiselt linnakeskkonnas või ka mujal inimtegevuse tõttu hätta sattunud metsloomade abistamine ning vabastamine loomulikku elukeskkonda.

Mida teha kui leiad metslooma?

Kui leiad metslooma, kes ilmselgelt vajab abi või Sa ei ole kindel, kas ta vajab abi, siis saada Eesti Metsloomaühingu meilile või Facebooki sõnumitesse abivajaja võimalikult täpne asukoht, lisa temast video või pilt ning kirjelda olukorda. Tööpäevadel ajavahemikul 8.00-20.00 ja nädalavahetusel 9.00-20.00 saab teateid edastada ka infotelefonil (+372) 5632 2200. Seejärel antakse edasised juhised, kuidas käituda. 

Kuidas käituda kui leitud metsloom on vigastatud?

Kui metsloom on vigastatud, tuleks samuti toimida eelmise küsimuse vastuses olnud juhiste järgi. Selgitame välja, kas looma saab ravida, või kui tegu on lootusetu juhtumiga, suuname helistama keskkonnainfo telefonile 1247 või otse kohalikku jahiseltsi. Kui inimene on valmis ise vajadusel eutaneerimise tasuma, siis võib ka ise kliinikusse pöörduda. Kui looma/lindu saab ravida, siis leiame talle hoiukodu, kus on võimalik kellelgi temaga edasi tegeleda.

Kuhu pöörduda kui märkad linnas metslooma?

Kui märkad linnas metslooma, helista Eesti Metsloomaühingu infotelefonil 5632 2200 või 1247. Kui tegu on terve loomaga (rebane, jänes), siis see on linnapildis tavaline nähtus ja sekkuma ei pea.

Artikli kirjutas noorteinfoportaal Teeviit vabatahtlik Astrid Kaelep ja toimetas Kätrin Zupsmann.

Skip to content