fbpx

Intervjuu Keviniga: eesmärk on saada paremaks ja võita!

Kevin Tarn on 24-aastane noormees, kes mängib professionaalselt arvutimänge. Tema valikuks on Counter-Strike: Global Offensive ehk CS:GO. Muu hulgas on tipptasemel e-sportlane osalenud ka PGL Major Kraków 2017 turniiril, mis on väikest viisi iga mängija unistus.

Lühidalt, mida tähendab e-sport?

E-sport on ala, kus enamasti elukutselised mängurid mängivad vaatajate jaoks arvutimänge.

Kust sai alguse sinu huvi selle vastu?

Ma olen noorest saati tegelenud paljude erinevate spordialadega ja alati väga võistluslik olnud, arvutimängude mängimine oli üks minu hobidest. Algselt ei olnud mul mingit kindlat plaani, et sellega tõsisemalt tegelema hakata, aga ajapikku paistis välja oskus ja talent, millega lõpuks kaasnesid võimalused, millest kinni haarasin.

Mida on e-sport sulle andnud?

Kindlasti olen saanud sellest väga palju. Näiteks suhtlemis- ja meeskonnatööoskuse, olen saanud huvitavate inimestega kohtuda, maailmas ringi reisida ning leidnud elus ambitsiooni ja eesmärgid.

Arvan, et olen erinevaid oskusi omandanud ja neid tänu e-spordile edasi arendanud. Loogiline mõtlemine on sel alal edukas olemiseks väga tähtis. Ka suhtlemisoskus on oluline ja tänu maailmas ringi reisimisele olen saanud palju uusi ja huvitavaid tutvusi.

Kui kaua oled professionaalselt sellega tegelenud?

E-sport on olnud minu elukutse juba alates kaheksateistkümnendast eluaastast ja ilmselt jätkub mu karjäär veel aastaid.

Milline näeb välja ühe e-sportlase nädal?

Kui kombineerida sport ja kontoritöö üheks tegevuseks, siis selle tulemus oleks e-sportlane. Suurem osa päevast läheb töö peale – mängides omapäi või koos meeskonnaga, mängimisele mõeldes või vaadates teisi mängimas. Kõik eesmärgiga saada paremaks ja võita. Isiklikult tegelen ka füüsilise treeninguga – nimelt jõusaalis –, mis aitab mind keskendumisvõime ja enesekindlusega.

Kas Eestis on suur kogukond?

Eestis on mängijaid küllaga, aga kuigi paljud neist ei ole läbi murdnud ega tippu jõudnud. Hiljuti on näiteks Telia ja Red Bull pööranud järjest rohkem tähelepanu e-spordile, et aidata sel Eestis kasvada.

Kuidas suhtuvad teised sellesse, et tavalise spordi asemel tegeled hoopis e-spordiga?

Arvan, et tihtipeale oleneb see sellest, kas inimene on teadlik, mida e-sport endast kujutab ja milline on üks elukutseline e-sportlane. Need, kes on teadlikud, tunduvad pigem olevat positiivsel arvamusel ja suhtuvad sellesse hästi. Need, kes ei ole sellel teemal teadlikud, ilmselt vaatavad seda teistsuguse pilguga ega näe sellega tegelevat inimest kui sportlast.

Kas sellise alaga tegelemine on kulukas?

Elukutselisena kaetakse kõik teie reisimise ja üldiselt välismaal viibimisega seotud kulud. Tihtipeale võimaldatakse mängijatel soovi korral saada ka varustus ja muid asju läbi sponsorite, tasuta. Kulutused on väga minimaalsed või peaaegu puuduvad.

Mida soovitaksid noorele, kes tahaks e-spordiga tõsisemalt tegeleda? Kuidas peale hakata ja millele mõelda?

Arvan, et kui midagi päriselt uskuda, siis on võimalik see ka reaalsuseks teha. Samas tuleks olla mõistlik – võtta mängimist kui hobi seni, kuni tuleb reaalne võimalus sellega potentsiaalselt kaugele jõuda.

Artikkel on avaldatud 2021. aastal.

Skip to content