fbpx

Asjad, mida pead teadma korgijoogist ja seksuaalvägivallast

On olnud palju juhtumeid, kus ärgatakse võõras kohas koos võõrastega ning puudub teadmine, kuidas sinna jõuti. Võib ka olla, et aluspüksid ja riided on valesti seljas või kadunud. See võib olla märk korgijoogi tarvitamisest ja seksuaalvägivallast.

Korgijooki tuntakse ka vägistamisdroogi nime all, sest uimastatud inimest on kerge ära kasutada. Enamasti manustatakse ohvrile korgijooki salaja ehk et juuakse enda teadmata jooki või kokteili, mille sisse on lisatud korgijooki. See on aga müüt, et seksuaalvägivalla ohvrid on naised. Ohvriks võivad sattuda kõik inimesed igas vanuses: lapsed, noored, vanurid.

Korgijoogi tarvitamisel tekib äkitselt (kuskil 15-30 minuti jookul) uimasus, loidsus või teadvusekaotus. Tugevam mõju avaldab kui korgijooki tarvitatakse koos alkoholiga. Juhul kui olukord on Sinu jaoks kummaline ja seletamatu, siis pöördu kohe usaldusväärse tuttava poole ja kutsu kiirabi või politsei. Korgijoogile ei ole vastumürki, ainuke “ravi” on ainest kainenemine. Tarvitamise järgselt ei mäleta inimene, mis temaga juhtus.  

Kui enamasti on levinud arvamus, et korgijooki lisab joogile võõras kurjategija, siis aina enam on juhtumeid kus korgijooki lisab joogi või kokteili sisse tuttav, sõber või pereliige, sealhulgas uued tuttavad (nii klubist, baarist, üritustelt, kohtinguäppidest jt).

Klubist või baarist juua ostes jälgi alati oma jooki – ka tualetti või tantsima minnes võta oma jook kindlasti kaasa. Kodus või pereringis on tarvitamise kontrollimine keerulisem, kuid seda enam on oluline leida abi kui Sinuga on juhtunud midagi kummalist või sa ei mäleta mingist olukorrast peale ärkamist mitte midagi.

Mida teha, kui oled langenud seksuaalvägivalla ohvriks ja sa ei mäleta juhtunust midagi? Pöördu ja leia infot:

Pea meeles, et isegi kui enamus ohvrid on naised, siis on ka mehi kes on sattunud ohrviks – nii seksuaalvägivalla kui ka varastamise ohvriks võib olla korgijoogi mõju all nii naine kui mees!

10 lühikest küsimust ja vastust korgijoogi kohta

Tegemist on kesknärvisüsteemi pärssiva ehk rahustavalt mõjuva ainega. Korgijook on narkootikum ja see on illegaalne aine.

Ametlik nimetus: GHB ehk gammahüdroksübutüraat ehk korgijook. Tänavanimetused: kork, korgijook, mäller, uni. Tuntud ka kui: vedel ecstasy, naiste ecstasy limonaad, jook, laks, plärin, kilp ja mõõk, kilpkonna pits, konjak, kolpatšok, buratiino.

Enamasi läbipaistev vedelik, mis on soolaka ning imala maitsega. Lõhn puudub.

Segatakse joogi või toiduga, et aine maitset lahjendada. Või lihtsalt juuakse sisse naturaalsel kujul NB! Kuna tegemist ei ole tugevamaitselise ainega, siis lisatakse ainet tihtipeale salaja ohvri kokteili või muu joogi sisse.

Tavaliselt annustatakse 0,5 kuni 1,0 platpudeli korgitäit (see on 3-7 milliliitrit). Pane tähele, et kui tarvitatakse koos alkoholiga, siis on mõju tugevam (mida kangel alkohol, seda tugevamini mõjub).

Tavaliselt 15-30 minuti pärast ja kestab 1-3 tundi. Jääknähud kestavad kuni 10 tundi.

Väikese annuse korral on mõju sarnane alkoholiga – tekib lõbusus, jutukus, hea meeleolu. Suur annus aga tekitab uimasuse, une ja lihaste lõtvumise. Nii väikese kui suure annuse korral on tarvitajal enamasti raske meenutada, mis juhtus korgijoogi mõju all!

Võib tekkida unetus, värinad, agresiivsus, nägemis- ja kuulmishäired, viirastused, luulumõtted.

Jah, ebaseaduslikult müüdava korgijoogi kangus võib olla kuni 80% erinev (!). Seega on oht, et ainet tarvitatakse isegi väga väikese koguse juures ikkagi liiga palju. Aine on suures koguses mürgine!

Krambid, higistamine, oksendamine, ähmane olen, hindamisraskused, hallutsinatsioonid, teadvuse kaotus ja koomasse langemine. Raske mürgistus võib lõppeda surmaga!

Skip to content