fbpx

Kogemuslugu Arturiga ettevõtte loomisest: ettevõtlus on elustiil

Oleme teinud loo Artur Mihhailoviga ettevõtlikkusest.

Minu nimi on Artur. Ma olen 25 aastane ning õpin Tallinna Polütehnikumis. Lisaks sellele töötas firmas Martem AS. Ühe projektina tegelen ÖkoMotion arendusega TalTechi meeskonnaga. Hariduselt on mul hetkel IT ja elektrisüsteemide haridus. 

Kust tuli idee ettevõte luua? Kas oli ka hirme?

Idee sai alguse juba 2016. aastal, kuid sellel ajal ei olnud mul veel piisavalt teadmisi idee ellu viimisega. Päriselt idee arendamisega alustasin sellel aastal. Praegu aitab luua ettevõtet see, et mul on ökonoomika ja elektisüsteemide haridus ning saan aru, kuidas miski töötab, samuti on mul head teadmised enda ettevõtte ehitamiseks. Hirme ei ole, kuna tean kuhu jõuda ning mida muuta elus. Samuti on meil juba olemas töötav lahendus, mistõttu tean, et saame hakkama.

Millega tegeleb firma Öko Motion?

ÖkoMotion pakub elektri teenused ning arendab elektritranspordi lahendusi. Praegu on üheks suunaks rataste elektrifitseerimine. Hetkel paigaldame enda seadmed inimese rattale. Sisuliselt on see odavam, kui osta elektriratas. Samas arendame ka enda elektriratast. Loodetavasti juba kevadel on võimalik katsetada ka selle prototüüpi.

Millised on olnud väljakutsed, hirmud, mured ja rõõmud?

Suurimaks rõõmuks on see, et inimesi teema huvitab ning seetõttu on ka see aktuaalne. Samuti oleme saanud head tagasisidet enda firmale ja toodetele. 

Kui muredest rääkida, siis minu jaoks kõige kurvem on see, et ei läinud kohe õppima, mistõttu on palju aega raisku läinud. 

Kuidas kõige paremini kõikide tegevuste vahelt aega planeerida?

Usun, et igal inimesel on aja planeerimine erinev ja individuaalne. Mina ise kasutad TO DO liste ning toggle timerit, et näha, kuhu mu aeg läheb. Tavaliselt on minu päevad 8 tundi pikad esmaspäevast- reedeni, kuid vahepeal peab ka nädalavahetusel töötama. 

Kuidas hoiad enda vaimset tervist?

Ise ma sellele teemale väga palju tähelepanu ei pööra, kuid usun, et sport ja tervislik uni on alati kõige alus. Samuti mulle meeldib, et mu tööd on väga erinevad, mis hoiab hästi mind tegevuses. Usun, et mul oli lihtsalt huvitav ning seetõttu ei kasuta liiga palju energiat. Kui sulle enda tegevused meeldivad, siis energia tuleb ise sinuni. 

Räägi veidi ka STARTER programmis. Mida sulle see tähendab? Kuidas jõudsid selleni? Mida õppisid sealt?

STARTERi programmi leidsin ma Facebookist. Mul ei olnud enda idee teostamiseks piisavalt tiimiliikmeid ning sealt sain just vajaliku toe, et enda tiimi kasvatada. Eriti meeldib mulle, et seal on palju töötube, kus saan enda lahendusi proovida, ning samuti mentorid, kes anavad tagasisidet.    

Mille poole soovid veel püüelda? Mis on sinu eesmärgid?

Eesmärk on lihtne, pakkuda inimesele loodussõbralikku transporti.  

Anna palun nippe noorele, kes sooviks enda ettevõtet luua. 

Tee mis sul meeldib! Ja usu endasse, et ettevõtlus on elustiil. Analüüsi enda tegemisi. Vaata, mis sinu ümber toimub, ja ära unusta ennast pidevalt täiendada. 

Mis on STARTER programm?

STARTER on idee ja meeskonna arengut toetav neljakuuline praktiline koolitusprogramm, mis sisaldab temaatilisi seminare, tippspetsialistidest mentoritega kohtumisi ja juhendajat.

Äriideede arendusprogramm STARTER on mõeldud õppuritele ning eesmärk on aidata õppijail luua ja arendada oma äriideed ning vormida see elujõuliseks ärimudeliks.

Vaata täpsemalt STARTER programmi kohta www.starteridea.ee. Kellel huvi, saab STRATER programmiga liituda juba veebruaris toimuvatel avaüritustel.

Artikkel on avaldatud 2022. aastal.

Skip to content