fbpx

10 nippi turvalise kohtingurakenduse kohtumiseks

Mida aeg edasi, seda rohkem inimesi kasutab tutvumiseks kohtinguäppe, seepärast anname nõu, kuidas mitte sattuda ebaturvalisse olukorda. 

Tinderi ja muude kohtinguäppide ajastul kasutab üha rohkem inimesi just veebirakendusi uute tutvuste loomiseks.  Kui otsustate kellegagi kellega tutvusite internetis kohtuda, on siin meie 10 näpunäidet, mis aitavad teil end turvaliselt hoida:

 1. Küsi nende sotsiaalmeediat

Kui vestlete kellegagi kohtinguäpis, paluge näha ka teisi tema sotsiaalmeedia lehti.  Enamik inimesi, kellel pole midagi varjata, ei pahanda oma Instagrami või Facebooki jagamise vastu.  See võimaldab teil saada parema ülevaate sellest, milline keegi on ja teil on enne kohtumist tema kohta veidi rohkem teavet.

2. Küsi rohkem pilte

Enne temaga kohtumist paluge kindlasti fotot endast. Kui keegi on nõus jagama ainult ühte fotot, ei pruugi see olla ehtne ja turvalisem on temaga kohtumist vältida.  Veelgi enam, kindlasti on parem vältida inimesi, kes ei soovi oma näost ühtegi fotot jagada.

3. Leppige ootustes enne kokku

Enne temaga kohtumist veenduge, et teie ja isik, kellega kohtute, oleksid samal lehel.  Kui olete valmis seksima, leppige eelnevalt täpselt kokku, milliseid seksuaalakte olete nõus tegema.  Pidage meeles, et kui muudate meelt või ei tunne end mugavalt, võite kõigele ära öelda, olenemata sellest, kas see oli eelnevalt kokku lepitud või mitte.

4. Jätke kõik väärisesemed koju

Ärge võtke kohtumiseks kaasa palju sularaha, ega midagi väärtuslikku. Kui inimene tuleb teie juurde, peitke kõik väärtuslik silme eest.  On ebatõenäoline, et keegi, kellega kohtute varastaks teilt, kuid parem on olla turvaline.

5. Räägi kellelegi oma plaanidest

Ilmselgelt ei pruugi te end täiesti mugavalt tunda, kui teatate oma sõpradele, et kohtute kellegagi kohtamisäppi kaudu, kuid on oluline, et keegi teaks kuhu te lähete.  Te ei pea neile kõiki üksikasju rääkima, kuid on oluline, et keegi teaks.  Kasutage näiteks äppe nagu Snapchat (Maps) või Find My Friend, et teie sõber näeks kogu aeg teie asukohta.

6. Kohtuge seal, kus teile kõige mugavam on

Kui kohtute kohtinguks, võib olla kõige parem kohtuda kellegagi avalikus kohas.  See on turvalisem, kui midagi peaks valesti minema.  Aga kui kohtute kellegagi seksuaalsel eesmärgil, võiksite kohtuda enda juures, sest see võib olla parem valik kui tema juurde minek.  Loodetavasti tunnete end oma ruumis mugavamalt ja enesekindlamalt.

7. Väldi alkoholi ja narkootikume

Kui võimalik, proovige kohtingurakendustes inimestega kohtudes vältida liigset alkoholi või narkootikumide tarvitamist.  Kui olete nende mõju all, kaotate oma võime teha ratsionaalseid otsuseid ja teil võib tekkida suurenenud seksiiha.  See võib teid ohtu seada ja panna teid tegema  midagi ohtlikku.

8. Ärge kartke öelda ei

Nõusolek on ülimalt oluline.  Kui tunnete end ebamugavalt millegi pärast, mis toimub kellegagi, kellega tutvusite tutvumisrakenduses, öelge ei.  Ärge tundke survet mitte millegi suhtes, mis teile ei meeldi, ega ärge tundke et peate tegema midagi, mille tegemiseks te pole 100% valmis.  Veenduge, et austate ka nende otsust, kui nad ütlevad ei.

9. Seksi turvaliselt

Parem on mitte astuda seksuaalvahekorda kellegagi, keda olete internetis kohanud.  Kandke alati endaga kaasas kaitsevahendeid, nt kondoomi, juhuks, kui seda kunagi vajate.  Kui olete vahekorras tihti, on oluline läbida ka regulaarne suguhaiguste kontroll.

10. Teatage kõigest, mis läheb valesti

Kui juhtub midagi, mis tekitab ebamugavust, teatage sellest koheselt politseisse.  Pidage meeles, et kui keegi kohtamisrakendusest on teile haiget teinud, pole see teie süü.  Kui teid on seksuaalselt ahistatud, võtke abi saamiseks ühendust ohvriabi kriisitelefoniga numbril 116006 (liin avatud ööpäevaringselt).  Nad annavad teile infot edasiste sammude tegemiseks. 

Tänapäevasel kohtinguajastul muutub kõik digitaalseks, kuid loodetavasti hoiate nende näpunäidete abil end turvaliselt, kui kohtute kohtinguäpi kaudu inimestega. Tehke kõik endast olenev, et ennast kaitsta.

Artikli tõlkis ja toimetas noorteinfoportaal Teeviit noorteinfo peaekspert Liis Enson.

Skip to content