fbpx

10 müüti seksi kohta

Seksi, seksimise ning seksuaalsuse kohta levib mitmeid müüte ning tihtipeale ei tea mida uskuda ja mida mitte. Kõige olulisem on teha seksiga seotud valikud teadlikult ning iseseisvalt, ilma et oleksid mõjutatud müüdi või kaaslaste poolt.

Professionaalsel tasemel aitab Sul küsimustele vastuse saada naistearst, meestearst või pöördu perearsti poolt. Vaata neid enamlevinud müüte – mida uskuda ja mida mitte?

Vale. Päevade ajal võib jääda rasedaks. Lisaks võib seemnerakk elada kuni 7 päeva ning kui Sul tekib ovulatsioon võid sa ikkagi rasestuda.

Vale. Rasedaks saab jääda ainult vaginaalse seksiga.

Vale. Suuseksi ajal võib haigus või viirus suu kaudu liikuda organismi, kas neelatamise või suus olema väikese mikrohaavandi kaudu.

Vale. Mehe peenis võib eraldada seemnevedelikku ka seksi ajal ning katkestatud suguühe ei ole seega kindel vahend rasestumise vältimiseks.

Vale. Rasestumine võib tekkida juba esimesel korral.

Vale. Ei olemas poose, mis kaitseksid raseduse eest.

Vale. Erutus ja mitte seksimine ei ole ei füüsiliselt ega vaimselt kahjulikud.

Vale. Kondoom on turvaline kui kasutad seda üks kord. Pestes võib see puruneda ja ei kaitse enam.

Vale. Mõnel inimesel ei avaldu üldse alguses suguhaiguse sümptomid, vaid need ilmnevad kas veretesti või siis aastate pärast.

Vale. Naiselt naisele või mehelt mehele levivad suguhaigused täpselt sama moodi nagu naise ja mehe vahel – haigusi kannavad edasi kehavedelikud ning kui need satuvad teise suguelunditele või suhu, võid haigestuda.

Noorteinfoportaal Teeviit soovib kõigile turvalisi lähedasi hetki!

Artikli koostas noorteinfoportaal Teeviit noorteinfo ekspert Kadri Koort. 

Skip to content