10 lihtsat soovitust rõõmu ja õnnetunde suurendamiseks

Igal ühel meist on miski, mis meid õnnelikuks teeb. Selleks võib olla meie pere ja sõbrad ning tegelemine oma lemmiklooma või spordiga. Siit leiad 10 lihtsat mõtet ja soovitust, mis aitavad tõsta igapäevast rõõmu- ja õnnetunnet.

  1. Võta aega jutuajamiseks. Räägi iga päev oma lähedastega ja sõpradega. Pea meeles, et silmast silma suhtlus teeb sind õnnelikumaks kui arvuti vahendusel suhtlusportaalis suhtlemine.
  2. Võta ühendust sõbraga, keda sa pole kaua näinud ja tee ettepanek kohtuda. Taaskohtumise rõõm ning hea vestlus teeb igaühe õnnelikumaks.
  3. Ole teiste suhtes positiivne, tee teistele komplimente või kiida nende saavutusi. Teisi kiites või neile head tehes tõuseb ka sinu õnnetunne.
  4. Igal õhtul anna endale tagasisidet positiivsetest asjadest, mis päeva jooksul juhtusid. Võid ka nimetada 5 head omadust iseenda kohta. Nii õpid sa iseennast paremini tundma, tunned rõõmu enesekiitmisest ja tõstad enda enesehinnangut.
  5. Kohtle ennast hästi ja ole enda vastu aus (aga mitte karm). Julgusta ennast!
  6. Õpi või tee midagi uut, mis sind huvitab! Selleks ei pea minema kooli õppima, vaid iseseisev õppimine ja nokitsemine on ka väga head võimalused rõõmutunde tõstmiseks.
  7. Ole füüsiliselt aktiivne! Jaluta, tee trenni või soorita harjutusi. Tegele sellega, mis sulle meeldib.
  8. Naera korralikult vähemalt 1 kord päevas!
  9. Hoolitse kellegi või millegi eest. Olgu selleks taim, lemmikloom, abi vajav sõber vms.
  10. Vähenda teleri vaatamist ja arvutis (ka nutitelefonis) niisama aja veetmist vähemalt poole võrra. Nii jääb sulle rohkem aega ka kõige eelnevaga tegelemiseks.

Artikkel ilmus noorteinfoportaalil Teeviit oktoobris 2021.

Skip to content