fbpx
Loading Events

« Kõik sündmused

  • See sündmus on juba toimunud.

MUBA ballett – käib uute õpilaste vastuvõtt 2023/2024 õppeaastaks!

mai 23, 2023 @ 08:00 - mai 28, 2023 @ 17:00

Tallinna Muusika- ja Balletikoolis ehk MUBAs saab suurepärane üldharidus kokku maailmatasemel muusika- ja tantsuharidusega.
MUBA õppetöö toimub põhikooli riikliku õppekava järgi, ent lisaks tegelevad õpilased süvendatud muusika- ja balletiõppega. Peale põhikooli lõppu on võimalik balletiõpinguid jätkata kutseõppes.

Balleti eriala katsetele oodatakse kõiki tantsuhuvilisi poisse ja tüdrukuid peale 4. klassi lõpetamist.
9. klassi lõpetanutele toimub vastuvõtt eelneva erialase ettevalmistusega õpilastele.

26. mai – avalduste esitamise lõpptähtaeg
27.-28. mai – balleti suuna vastuvõtukatsed

Sisseastumise video siin: https://www.youtube.com/watch?v=gr23YNzffwk

MUBA tantsuõppes saab omandada balleti eriala.
Ballett – see on ilu, see on hea rüht ja tugev keha, loominguline vaim ja ülim distsiplineeritus.
MUBA eesmärk on anda noortele igakülgset haridust, et kooli lõpetaja oleks tark ja konkurentsivõimeline nii oma erialal kui ka elus üldisemalt.

Õppetöö ja kool toimib Eesti uusimais ja kaasaegsemas koolimajas, mis vastab maailmatasemel tingimusele. Kooli lava ja saalid, kostüümiosakond ja jumestus võimaldavad juba koolihoones anda täiemahulisi etendusi, harjutada noori avalike esinemistega ning esitada publikule nii klassikalist kui ka originaalrepertuaari. Oluline rõhuasetus on õpilaste omaloomingul – loomingulisel protsessil. Toimub tihe koostöö klassikalise ja rütmimuusika õpilastega nii plaanipärases õppetöös kui ka ühistes loomingulistes projektides ning tehakse tihedat koostööd Eesti Rahvusballetiga, mille lavastustes noored kaasa teevad.

MUBA balletiõppekava sisaldab treeningsüsteeme, nagu klassikaline ja kaasaegne ballett, näitlejameisterlikkus, ajalooline, karakter- ja paaristants.

Lisaks igapäevasele õppetööle on õpilastel võimalus osaleda ka rahvusvahelises õpirändes Erasmus+, mille raames saab paktiseerida ja õppida välismaistes õppeasutustes.

MUBAs õpetavad ja juhendavat balletiõpet Eesti parimad ja maailmatasemel õppejõud. Balletiosakonna õppejuht on tunnustatud priimabaleriin Kaie Kõrb ning loovjuht rahvusvahelisel tasemel tunnustatud tantsija ja lavastaja Teet Kask.

Detailid

Algusaeg:
mai 23, 2023 @ 08:00
Lõpp:
mai 28, 2023 @ 17:00
Sündmuse kategooria:
Koduleht:
https://muba.edu.ee/erialad/ballett-2/

Korraldaja

Tallinna Muusika- ja Balletikool
Vaata korraldaja kodulehte.
Skip to content