Loading Events

« Kõik sündmused

  • See sündmus on juba toimunud.

Küsimuste maraton KÜSIMUS24

märts 29

📣 29. märtsil 2023 korraldab statistikaamet suure küsimuste maratoni KÜSIMUS24, mille raames anname esimest korda huvilistele võimaluse küsida 24 tunni jooksul ükskõik mida andmete, andmeanalüüsi, andmetega seotud infotehnoloogia jms kohta.

Vastuseid hakkame sotsiaalmeedias ja kodulehel avaldama sama päeva hommikul.

Mõned näited:
▪️Mis kuus sünnib kõige rohkem lapsi?
▪️Kuidas teha nii, et kõik saaksid keskmisest kõrgemat palka?
▪️Miks on statistikaameti ja töötukassa avaldatud töötuse määr erinev?

Küsimusi on oodatud esitama kõik andme- ja statistikahuvilised sõltumata vanusest ja teadmistepagasist – ei ole vahet, kas tegemist on nn lihtsa küsimusega igapäevaelust, koolitöö lahenduse osa põrgatamisega või analüütiku küsimusega mõne statistikaameti arvutatava mõõdiku või üleüldise andmeanalüüsi lähenemise kohta.

Vastamiseks on ennast valmis seadnud peaaegu kogu statistikaameti töötajaskond: analüütikud, metoodikud ja teised töötajad, kellel on kõigi peale kokku palju eri oskusi ja teadmisi: vastava valdkonna näitajate arvutamine ja analüüsimine, projekti planeerimine, arvutusmudelite loomine, analüüsi- ja muude IT-programmide kasutamine (nt Oracle, RStudio) jne. Lisaks kaasame kolm suure õpetamis- ja selgitamiskogemusega partnerit Tartu Ülikoolist: Liina-Mai Toodingu, Mare Vähi (andmeanalüüs), Andero Uusbergi (mõjutamispsühholoogia).

Küsimused ja vastused avalikustatakse teemade kaupa statistikaameti kodulehel ning lähtuvalt mahust edastatakse pärast projekti lõppu ka vastutavate valdkondade ministeeriumidesse ja/või asutustesse.

🗓 Soovitame kalendris 29. märts üles märkida ja veidi juba valmistuda – mida teie tahaksite andmete/statistika kohta teada? See on suurepärane võimalus olla siiralt uudishimulik!

LISAINFO
▪ Liituge FB-sündmusega juba täna
▪ Jälgige maratonimelu 29.03 Instagramis 👉 www.instagram.com/eesti_statistika/

Ettevõtmist toetab Euroopa Liidu Sotsiaalfond. Statistikaameti partnerid on Haridus- ja Teadusministeerium, Haridus- ja Noorteamet, noorteportaal Teeviit.
#küsimus24 #statistikaamet #haridusjateadusministeerium #harno #teeviit

Toimumiskoht

Veebis

Korraldaja

Statistikaamet
Vaata korraldaja kodulehte.
Skip to content