fbpx

Noorteprojektide infotund

Noorteprojektide infotund on mõeldud neile, kes soovivad saada infot Erasmus + ja Euroopa Solidaarsuskorpuse tegevusvõimalustest ja esitada taotluse, et korraldada noortevahetust, osalusprojekti või solidaarsusprojekti. 

Infotundi korraldab Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuuri noorteprogrammide keskus ja see toimub K, 11.09.2024 kell 16-17 Zoom keskkonnas. Registreerumine on avatud kuni E, 8.09.2024 ➡️ siin

Infotunnis:

  • tutvustatakse projektide üldist olemust ja kvaliteedinõudmisi,
  • selgitatakse projektide tingimusi ja eelarvet,
  • tuuakse näiteid tehtud projektidest,
  • vastatakse kõikidele küsimustele.


Infotund annab helikopter-ülevaate kolmest tegevusvõimalusest:


❗ T
aotluste esitamise tähtaeg on 1.10.2024 kell 13.00.

Noortevahetus

Noortevahetus on rahvusvaheline noorte kohtumine Eestis või mõne partneri koduriigis, mille tegevused töötatakse välja ja viiakse ellu osalejate endi poolt.  Projekte saavad ellu viia ja nendes osaleda 13-30 aastased noored. 

📄 Lisainfo noortevahetuse kohta siin.
🗯️ Loe noortevahetuse kogemust “Stereotüüpe kummutav noortevahetus: Narvast pärit noor jagab kogemusi”.

Osalusprojekt

Osalusprojektid pakuvad 13-30aastastele noortele kodanikuühiskonnas osalemise kogemust ja võimalust selleks vajalikke oskusi õppida. Projektitüüp sobib ideaalselt 2025a KOV valimisteks valmistumiseks. Osalusprojekti teeb lihtsamaks asjaolu, et seda saab teha ka ilma välispartnerita.

📄 Lisainfo osalusprojekti kohta siin.
🗯️ Loe osalusprojekti kogemust “Linnavolikogu simulatsioon andis noortele võimaluse rääkida kaasa pealinna kujundamises”

Solidaarsusprojekt

Kohalike solidaarsusprojektide eesmärk on motiveerida 18-30aastaseid noori märkama ja lahendama oma kodukoha probleeme. Projektis osalejatele ei ole vanusepiirangut määratud ning projekte viiakse ellu kohalikul tasandil. 

📄 Lisainfo solidaarsusprojekti kohta siin.
🗯️ Loe solidaarsusprojekti kogemust “Võru HUUB-i solidaarsusprojekt toitis noorte ettevõtluspisikut”.

Kasulikku infot:

Skip to content