Ideid värskes õhus liikumiseks

Trennis või jõusaalis käimine on suurepärane viis treenimiseks, kuid väga kasulik on ka käia väljas värsket õhku hingamas ja samal ajal end vormis hoida. Kuigi ilm võib Eestis olla ettearvamatu, on õues palju tegevusi. Isegi vihma korral pole õige riietuse või varustusega põhjust, miks mitte minna õue liikuma.

Siin on vaid mõned välitegevused, mida saate väljas ette võtta.

Matkamine

Matkamine on suurepärane viis loodusesse minemiseks ja imeliste vaadete nautimiseks, mida kodumaal on pakkuda. See aitab parandada  vormisolekut, tõstab meeleolu ning vähendab stressi ja ärevust. Eestis on palju kohti, mida uurida- lihtsad rajad algajatele ja keerulisemad rajad kogenud matkajatele.

RMK Loodusega Koos veebilehelt leiad endale sobiva matkaraja. 

Orienteerumine

Orienteerumine hõlmab jalgsi ühest punktist teise tee leidmist, kasutades ainult kaarti, kompassi ja oma mõistust. Orienteerumine toimub tavaliselt metsas, maastikel või parkides. Teil on etteantud kursused, mida peate järgima, ja saate juhiseid selle kohta, kuhu peate minema, kuid teie ülesanne on välja mõelda, kuidas sinna jõuda.

See on viis õues avastamiseks, uute kohtade külastamiseks ja lõbutsemiseks ning seda kõike samal ajal treenides. Lisateavet orienteerumise kohta leiate siit.

Süsta või kanuusõit

Süsta ja kanuusõit on kaks erinevat veespordiliiki, mis hõlmavad väikeste paatidega läbi vee sõudmist. Süsta ja kanuusõit on sarnased, kuid hõlmavad erinevat tüüpi paate ja aere. See on suurepärane viis lihaste, eriti rindkere ja jalgade tugevdamiseks ning stressi vähendamiseks.

Jalgrattasõit

Rattasõit on üks suurepärane tegevus väljas viibimiseks ning see on ka hea viis avastamaks uusi kohti üksi või sõpragega. Rattaga sõitmine on väga hea jalalihaste treenimiseks ja üldise vormi parandamiseks.

Pea meeles, et enne rattaga sõitma minemist tuleb kontrollida tulede korrasolekut ning helkurite olemasolu!

 Ära unusta kiivrit kanda!

Jooksmine

Jooksmas käimine on hea võimalus õues aega veeta. Joosta saab peaaegu kõikjal, leides endale sobiva pargi, ranna või vaikse piirkonna, saad nautida looduses viibimist ja samal ajal treenida. Jooksmine on suurepärane viis vormi saamiseks ja sobib suurepäraselt ka tuju tõstmiseks. See on midagi, mida saad teha üksi või grupiga.

Allikas: Iirimaa noorteinfoportaal Spunout.

Artikli tõlkis noorteinfoportaali teeviit vabatahtlik Pilleriin Tõnisson.

Skip to content