Youth Info veeb muudab töö mitmekeelsete noortega lihtsamaks. Kuidas?

Noorteinfoportaal Teeviit Youth Info koondab ja vahendab infot eesti, ukraina, vene ja inglise keeles. Kuidas saab noorsootöötaja portaali oma töös muukeelsete noortega kasutada?

Portaali eesmärk on toetada Eestis elavaid mitmekeelseid noori ning nende hakkamasaamist igapäevaste eluliste teemavaldkondadega. 

Portaalis leitav info on kontrollitud ja usaldusväärne ning põhineb noorteinfoportaal Teeviit sisulistel materjalidel, mis on koostatud koos spetsialistide, ekspertide ja asutustega. Portaalis on avatud 10 rubriik, kust leiab üle 100 temaatilise artikli. Kajastatud on suhete, seksuaalsuse, vaimse tervise, rahatarkuse, kliima ja mitmed muud teemad. 

Kogu sisu on identne neljas keeles. See tähendab seda, et võid olla täiesti kindel selles, et Sinu jagatud artikkel noorele tõepoolest kirjeldab just seda teemat mille vastu on tal huvi või vajadus saada rohkem infot. 

Kuidas portaal siis töötab või kui lihtne on konkreetset infot leida?

Portaali kasutamine on väga lihtne, selleks tuleb vaid leida endale sobivas keeles vajalik artikkel, näiteks Eestis kehtiva maksusüsteemi või hoopiski vaimse tervise hoidmise kohta, ning valida ülalt menüüst teine keel. Sulle kuvatakse automaatselt valitud artikkel muus keeles (nt valid artikli eesti keeles ja soovid seda saada ukraina keeles). Võid olla lõik lõigu kaupa kindel, et kogu sisu on täpselt sama.

Kas pole mitte lihtne ja hea tööriist, kui Sul tuleb jagada spetsiifilist infot noorele muus keeles ning teie vahel on keelebärjäär ning muid allikaid käepärast pole? 

Kuidas tohin infot kasutada oma töös?

Teeviit Youth Info portaalis avaldatud info on kasutamiseks kõikidele noortega töötavatele spetsialistidele veebipõhise või otsesuhtluse teel toimuvate tegevuste raames. 

Võid julgesti materjale levitada, jagada nii digikanalite kui füüsiliste kanalite kaudu nagu infotahvel, sündmused, töötoad jms.

Noorteinfoportaal Teeviit soovib head mitmekeelse portaali kasutamist!

 

Küsimuste või ettepanekute korral palume võtta ühendust aadressil teeviit@harno.ee

Skip to content