Veebisündmus “Keskkonna kobarkriisist ökoärevuseni” 17.11.23

Haridus- ja Noorteamet ning noorteinfoportaal Teeviit ootavad noortega tegelevat kogukonda taas osalema üle-eestilisel noorsootöö nädalal 13.-19. novembril. Juba 13. korda toimuv noortele ja noorsootööle pühenduv nädal keskendub keskkonna heaks tegutsemisele ning kannab nime “Minu tulevik on täna”.

Kutsume noortega töötavaid spetsialiste osalema veebisündmusel “Keskkonna kobarkriisist ökoärevuseni”, mis toimub 17.11.2023 kell 11:00-12:30. Sündmus on suunatud kõikidele noortega töötavatele spetsialistidele, kes soovivad teada kuidas käsitleda keskkonna teemat noortega töös ja sealjuures ka ise olukorra tõsidusest võitjana välja tulla.

Külalised ja teemad:

“Miks keskkonnakriiside tõsidus meile “kohale ei jõua”?” — Grete Arro, TLÜ Haridusteaduste instituudi hariduspsühholoogia teadur.

Arutelus räägime sellest, miks keskkonna-kobarkriis paljude inimeste jaoks ikka pisut teisejärgulisena tundub –  me kaldume vahel isegi tegelema rohkem kriisidest tekitatud emotsioonidega kui püüdega kriise endid lahendada. Kuidas meie mõtlemise seaduspärasused seda nähtust seletada aitavad?

“Miks tasub ökoärevust tõsiselt võtta?” — Karola Kivilo,  Eesti Rohelise Liikumise projektijuht.

Räägime ja avame ökoärevuse põhjuste ja tagajärgede tausta ning selle kogemise väärtuslikusest, arvestades et kliimamuutused on tõeline stressor ja kliimamure on loomulik. Isegi tervislik kohanemisreaktsioon elu ohustavatele muutustele planeedil. 

“Kliimaärevus: kuidas sellega toime tulla ja minu kogemus” — Emma Sofia Meri, kliimaaktivist, Aasta Keskkonnanoor 2022, avalik kõneleja

Kliimaärevus on noorte seas päris levinud mure ning pole nagu tavaline ärevus. Arutelus räägime sellest, mis tehnikaid on kliimaärevusega toimetulekuks. Samuti jagab Emma Sofia enda 16-aastase aktivisti kogemust.

Vaata veebisündmust siin:

Lisainfo:
Elizaveta Cheremisina
Haridus- ja Noorteamet, noorteinfo peaekspert
tel: 5620 7779
elizaveta.cheremisina@harno.ee

Noorsootöö nädalat korraldab Haridus- ja Noorteamet ning tegevusi viib ellu ning koordineerib noorteinfoportaal Teeviit. Täpsustavad küsimused, koostööettepanekud võib saata teeviit@harno.ee või liis.enson@harno.ee.

2023. aasta noorsootöö nädala teavitustegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

Skip to content