Kertu Kangur: Praktiline lähenemine on palju huvitavam ja meeldejäävam

Kertu Kangur on Lääneranna Noorteportaali noortetoimetuse liige, lisaks noorteinfotööle on ta aktiivne kogukonna liige, kes osaleb, algatab, märkab ja tegutseb. Suvise maleva raames osales Kertu noorteinfo töötoas, et koos teistega kaardistada, milliseid tegutsemisvõimalusi pakub noorsootöö. Oma tähelepanekuid jagab ta teilegi.

Osalesid noorteinfo töötoas „Kohalikud võimalused noortele“ (www.teeviit.ee/infotuba). Kas sellisel moel info tarbimine oli sinu jaoks uus kogemus või tavapärane? Mida sellises formaadis õppimisest ja teadmiste suurendamisest arvad?

Erinevates töötubades info tarbimine on minu jaoks täiesti tavaline, kuna see on minu lemmik viis teadmiste saamiseks. Töötubade formaat õppimiseks meeldib mulle väga, kuna kooli formaalõpe pole mulle päris meeltmööda ja selline praktiline lähenemine on palju huvitavam ja meeldejäävam.

Millist uut infot töötoast said? Kas said teada uusi võimalusi, millest varem ei teadnud?

Töötoast sain infot, kust leida erinevaid sündmuseid ja tegevusi, mis mind huvitavad ning õppisin natuke ka enda kohta. Sain ka teada, mis erinevad võimalused mul on, näiteks laagritegevused ja Erasmus+ võimalused.

Millisel moel sa tavaliselt infot tarbid? Milliseid infokanaleid kasutad?

Mina saan tavaliselt infot meie valla noorte portaalist noored.laaneranna.ee, sotsiaalmeediast ning Teeviida kanalitest.

Kas noortele pakutavaid võimalusi on piisavalt või on midagi väga olulist sinu silmis ka puudu? 

Minu arust on vähemalt meie vallas, ehk siis Läänerannas, noortel võimalusi piisavalt, kuid et nendele võimalustele ligi pääseda, on vaja head ühistransporti ning sealt tulevad meie puudused.

Töötoa raames koostasite noortele pakutavate võimaluste kalendri. Milline pilt teile avanes? Kus sarnast meetodit veel kasutada saaks (kalendri loomine)?

Avanes pilt paljudest eri võimalustest, kus osaleda. Seal oli vist midagi igaühele, sest kõik said välja tuua just neile vajaliku või huvipakkuva võimaluse. Sellist  kalendri loomise meetodit saaks kasutada veel näiteks trennide ja huviringide paika panemiseks ja kattuvuste kaardistamiseks.

Noorteinfo töötoad on neljateistkümnel erineval teemal. Kas ja miks soovitaksid töötoas osaleda või seda läbi viia?

Mina kindlasti soovitaks kasvõi ühes töötoas osaleda, kuna kindlasti saab kõigist neist väga palju kasulikku infot ja oskusi infot otsida või seda mõista. Vaadates ka neid teisi töötubade teemasid, tekkis mul tunne, et mõnelgi neist sooviks ma veel osaleda.

Kui soovid töötuba läbi viia või selles osaleda (võta ühendust oma piirkonna noorsootöötaja või õpetajaga!), siis uuri teemasid siit: www.teeviit.ee/infotuba

Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” raames.

Skip to content