Kogemuslugu Kaia Solnikuga: kõik mis on hea loodusele on hea sulle

Olen Kaia Solnik ja mu elu eesmärgiks on olla planeedile võimalikult hea. See on pannud mind tegelema paljude asjadega. Nendeks näiteks : prügikastidest toidu päästmine, kodanikuaktivism, õpetamine ja aiandus.

Kuidas jõudsid keskkonna teemadeni? 

Keskkonnateemad jõudsid fookusesse bioloogia õpingute ajal, kui tutvusin igasuguste globaal ja lokaalprobleemidega ning optimistina olin kohe hakkaja ka lahendusi leidma. Võtsin eesmärgiks ökojalajälg positiivseks saada, seega olen loobunud loomsest toidust, mürgitatud toidust ja pakenditest, proovin ise loodusest toitu koguda ja seda ka ise kasvatada. Olen loonud võimalusi ka teiste harimiseks ning korraldanud keskkonnateadlikkuse teemalisi üritusi ning töötasin ka aasta õpetajana, et noorte maailmapilti avardada.

Milliste teemadega soovid enim tegeleda ja miks?

Hetkel tunnen suuremat mõju ja väljakutset just toidu kasvatamise ja toitainete ringluse teemadel ning üha enam ka neile pühendun, et luua uut süsteemi mis on ilus ja sõbralik nii meile, kui ka loodusele.

Mis sa arvad, milline on meie tulevik 10 aasta pärast? Mida tahad ise selle ajaga ära teha?

Kümne aasta pärast võiks kõigil olla oma külluslik aed toidu hankimiseks, inimesed võiksid olla terved ja krapsakad, sest nende toit on väge täis! 

Ma ise proovin sel ajal jätkata teed öko radadel ning kasvatada oma jalajälgedes lilli ja tomateid.

Kuidas saaksid noored panustada keskkonna hoidmisesse?

Keskkonna hoidmiseks tasub iga oma tarbimine, harjumus, mõte ja tegu selle teema prismast läbi mõelda. Mis mõju on selle tootmisel ja käitlemisel loodusele, sinule, naabrile või planeedikaaslasele teisel pool maailma?

Kõik mis on hea loodusele on hea sulle ja hoides loodust hoiad ka end!

Toimetas noorteinfoportaal Teeviit Sisuloome-ja koostöösuhete tiimi liige Mariliis Lulla, küsis Maris Praats

Avaldatud noorteinfoportaalis Teeviit 2021. aastal. 

Skip to content