Search
Close this search box.
OTSI

Teeviit juunior kui laste info- ja meediapädevuse suurendamise platvorm

Teeviit juunior on 7–12-aastastele lastele suunatud info- ja mänguportaal, kus muuhulgas on fookus laste info- ja meediapädevuse suurendamisel. Kuidas tulla toime 21. sajandi meeletu infovooga, mille igapäevane hulk meid sageli enda alla matma kipub? Kuidas aidata lastel selles maailmas orienteeruda ning end sotsiaalmeedia ohtude eest kaitsta? Need on mõned teemadest, mis osas Teeviit juunior nii lastele kui lastevanematele appi tuleb.

Meedia- ja digipädevuse arendamiseks on olemas erinevaid programme ja tööriistu, kuid mida iga laps ise ära teha saab? Kust infot otsida? Keda kuulata? Mida vaadata?

Uurisime, mida soovitab Inger Klesment, kes on läbi enda loodud digiturvalisuse mängude koolitanud enam kui 2000 last. Palusime tal koostada lühikese kontrollküsimuste nimekirja ning anda mõned soovitused, kust saada soovi korral temaatilist lisainfot.

Soovitused I Kuidas saab iga laps ise enda meedia- ja digipädevust arendada?

BFM Laste filmikool

Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi (BFM) juures tegutseb BFM Laste filmikool, mille asutajaks ja projektijuhiks on Katrin Sigijane. BFM Laste filmikooli eesmärk on läbi väärtuskasvatuse ja digikultuuri arendada lastes loovust, visuaalset kirjaoskust ja meediateadlikkust.

Millised on peamised ohutust ja turvalisust puudutavad kontrollküsimused, mida on vaja kindlasti silmas pidada? Kui vaadata teie tööd nii lasteaialastega kui ka noorema kooliastme õpilastega, siis millised meetodid on kõige paremini toiminud?

Just sellised on küsimused, mida me Katrini käest küsisime ning mille tulemusel kokku kirjutatud intervjuu ka teil lugeda soovitame.

Intervjuu I BFM Laste filmikooli projektijuht Katrin Sigijane

Võtke julgelt ühendust

Millised laste info- ja meediapädevusega teemad teile enim muret teevad? Kas olete avastanud mingeid toimivad nippe või häid praktilisi juhendeid, mida võiksime ka teistele soovitada? Nii need kui mistahes muud mõtted, teemad, küsimused on nüüd ja edaspidi väga oodatud.

Loe ja vaata lisaks:
Mis ja miks on Teeviit juunior?
Teeviit juunior tuleb külla

Päise foto: Emily Wade, Unsplash


Skip to content