Search
Close this search box.
OTSI

Teeviit juunior tuleb külla

“Teeviit juunior tuleb külla” on meediateemaline töötuba, mida on võimalik läbi viia nii koolis külalistunnina kui ka noortekeskustes või suvelaagrites. Teeviit juuniori meediateemalist töötuba on võimalik tellida kõikidel, kes tegelevad laste ja noortega. 

Töötoa raames saavad lapsed põgusa teoreetilise sissejuhatuse ning lisaks on võimalik reaalselt järele proovida, mis tunne on olla ajakirjaniku või intervjueeritava rollis. Ühtlasi on need töötoad hea võimalus, mille jooksul saavad lapsed edastada enda mõtteid ja küsimusi. Kellel meedia vastu tõsisem huvi, saab uurida lisainfot, mismoodi on võimalik hakata Teeviit juuniori kaasautoriks. “Teeviit juunior tuleb külla” töötoa pikkuseks on vastavalt soovile kas 45 või 90 minutit ning selle läbiviimine on osalejatele tasuta. 

Mitte ainult lastele, vaid ka koos lastega

“Meie jaoks on oluline, et info kogumises ja edastamises saaksid kaasa lüüa ka lapsed ja noored ise,” kirjeldas Teeviit juuniori peatoimetaja Triin Sooäär, miks on toimetuse jaoks otsekontakt lastega nii oluline.

Ühtlasi on Teeviit juuniori toimetusel üleskutse õpetajatele (sh lasteaia õpetajatele) ning noorsootöötajatele, kes juba praegu oma igapäevase töö raames selles vanuses laste mõtteid kirja panna aitavad. 

 


“Oleme huvitatud nii emakeele tunni raames kirjutatud lahedast loost kui ka noortekeskuses pooljuhuslikult kirja pandud luuletusest,” tõi Triin paar konkreetset näidet. Neil puhkudel on Teeviit juuniori toimetus suurima hea meelega võimendamas neid laste mõtteid, mis juba nii ehk naa kirja pandud.

 


Kui kellelgi kas külalistunni või kaastööde jutu peale mõte jooksma hakkas, andke endast palun märku Teeviit juuniori peatoimetaja Triinule. Saatke kiri Triinsooaar@gmail.com või võtke ühendust sotsiaalmeedia kaudu: Instagram, Facebook.

 

Loodetavasti peatse kuulmiseni ning paljudega ka kohtumiseni!

Teeviit juunior on 2022. aasta sügisel avatud 7–12-aastastele lastele suunatud info- ja mänguportaal, mille loojaks on Haridus- ja Noorteamet. Sisu luuakse koostöös Lastekaitse Liiduga, mille esindajatest moodustub Teeviit juuniori toimetus.

Loe lisaks: Mis ja miks on Teeviit juunior?

Päisefoto: Teeviit juunior käis külas Tõstamaa noortekeskuses

Skip to content