OTSI

Teeviit juunior käis külas Tõstamaa noortekeskuses

Märtsi võib Teeviit juunioris pidada edaspidi lausa peohõnguliseks, kuna just siis toimus esimene “Teeviit juunior tuleb külla” töötuba. Nimelt sai meie toimetus küllakutse Tõstamaalt ning nii võtsimegi 21. märtsil ette sõidu Pärnumaale, Tõstamaa noortekeskusesse.

Harutasime koos särasilmselt tublide lastega lahti lõngakera Teeviit juuniori tegemistest, rääkisime meedia mõistest ja enda arvamuse avaldamisest. Osalejad said kõik saadud teadmised proovile panna ise uudistetoimetust luues ja sealset tööd katsetades. Esmalt tuli valida oma tiimis juht, seejärel toimusid ajurünnakud rahatarkuse ja õppimise teemade kajastamiseks ning lõpuks kleebiti oma mõtted õhupallidele, et jagada neid teiste toimetustega. 

Mis on meedia?

Meie töötoas ei olnud õigeid ja valesid vastuseid ega õigeid ja valesid arvamusi. Osalejad, kellel vanust 7-12, pakkusid välja erinevaid kirjeldusi, mis asi see meedia üldse on ja mida tähendab.
“Ajakirjandus on info, mille saame ajalehest või kuskilt mujalt. Meedia on nagu Internetist otsimine.”
“TikTok, Facebook, Instagram.”
“Meedia on kõik suuremad ja väiksemad äpid. Infot saan ma teada emalt, Internetist või uudistest.”

Lisaks on siin mõned näited vastustest, mis saime, kui uurisime, millised on teemad, mis selles vanuses lapsi rahatarkuse ja õppimise teemadel enim huvitavad.

   • Säästmine ja kulutused;

   • Majandusega seotud mõisted (majanduslangus, palgad);

   • Krüpto – mis see on?;

   • Efektiivne ajakasutus;

   • Head nipid õppimiseks.

  Kokkuvõtlik video:

  Aitäh küllakutse eest, Tõstamaa noortekeskus!
  Hea teada

  Teeviit juunior on 2022. aasta sügisel avatud 7–12-aastastele lastele suunatud info- ja mänguportaal. Selleks, et edastada infot mitte ainult lastele, vaid ka reaalselt koos lastega, ootab portaali toimetus kaastöid. Lisaks startis sel aastal ka “Teeviit juunior tuleb külla”. Julgelt võib kirjutada üldkontaktile – teeviitjuunior@harno.ee 

  Skip to content