Search
Close this search box.
OTSI

Mis ja miks on Teeviit juunior?

Teeviit juunior on 7–12-aastastele lastele suunatud info- ja mänguportaal, mille loojaks on Haridus- ja Noorteamet. Sisu luuakse koostöös Lastekaitse Liiduga, mille esindajatest moodustub Teeviit juuniori toimetus. Tegemist on noorteinfo portaali Teeviit  alambrändiga. 

Lühidalt öeldes on Teeviit juunior justkui lastele suunatud ajaleht, kuid käega lehe keeramise asemel tuleb hoopis klõpsata ekraanil huvipakkuva artikli, uudise, nuputamismängu või video peale. 

Ajal kui uudistest leiab jooksvat päevakajalist infot, jagunevad sisuartiklid vastavalt teemale üheksasse rubriiki: kool, tervis, nutimaailm, turvalisus, omalooming, suhted, vaba aeg, raha, hea teada. Lisaks on olemas eraldi pakkumiste ja võimaluste osa, kust saab infot nii erinevate konkursside kui ka näiteks suvelaagrite kohta. 

Lisaks lastele, kes on portaali peamiseks sihtgrupiks, on olemas ka “Vanem ja spetsialist” plokk, kust leiab nii uudiseid, kasulikke linke kui saab ülevaate erinevatest pakkumistest ning võimalustest.

Eesmärk on ühele platvormile kokku erinev lastega seotud ning lastele suunatud informatsioon, et neil oleks üks keskne koht, kust leida nii igapäevast teavet kui ka spetsiifilisemaid teadmisi erinevatel teemadel. 

Samas on oluliseks suunaks ka laste mõtete ja arvamuste edastamine ning nende omaloomingu jagamine. Lisaks aitab Teeviit juuniori arendada laste info- ja meediapädevust, jagades nii sellekohast sisu kui korraldades “Teeviit juunior tuleb külla” raames meedia teemalisi töötubasid. 

Skip to content